Észrevetted, hogy mennyire megdrágult minden?

Nagy Donát 2021-07-16 17:13:46
Az egész kontinensen a mi pénzünk veszít a leggyorsabban az értékéből.

Továbbra is az Európai Unió legmagasabb inflációja van Magyarországon, ráadásul a júniusi 5,3%-os érték jelentősen meghaladja még a második helyezett lengyel 4,1%-os értéket is – derül ki az Eurostat pénteken közzétett statisztikájából, írja a Portfólió

A cikk szerint "már megszokhattuk", hogy a magyar infláció Európában a legmagasabbnak számít.

Áprilisban és májusban nyolc és félév után emelkedett 5% fölé az áremelkedés üteme, majd júniusban meglepetésre még tovább erősödött az árnyomás, 5,3%-kal emelkedtek a fogyasztói árak.

Fotó: Pixabay

Ugyan a tavaszi megugrásra előzetesen számítani lehetett, viszont az elemzők azt gondolták, hogy nyárra kicsit enyhül majd a nyomás. Egyelőre ez nem igazán látszik, talán majd júliusban.

Az Eurostat pénteken közzétett adatai szerint az 5,3%-os magyar infláció nemcsak rekord Európában, hanem még nőtt is a különbség a többiekhez képest.A második helyen a 4,1%-os lengyel áremelkedés volt júniusban, míg a dobogóra a 3,7%-os észt infláció fért még fel. A régióban a román áremelkedés 3,5%-os volt, a cseh pedig 2,5%-os.

Ugyan az EU-ban egyedüliként, de Portugáliában még csökkentek is az árak júniusban tavalyhoz képest.

A Portfólió szerint ha csak abból indulunk ki, hogy az infláció megugrása átmeneti jelenség, akkor sem fest jól a magyar adat, hiszen jelentősen meghaladja az európai és a régiós átlagot is.

Az elemzők szerint júliusban várhatóan kicsit lassul a pénzromlás, ugyanakkor ősszel ismét 5% környékére, vagy akár fölé is emelkedhet majd az éves infláció.

Szólj hozzá!

Az okostelefonok milyen hatással vannak a lelki egészségünkre?

Érdekes a címben feltett kérdés, és bizonyára mindenki az aktuális hangulatának megfelelően válaszol rá. Az, aki kezében a mobillal éppen egy fontos hívást vár a szerelmétől, bizonyára azt mondja, hogy pozitív, aki pedig álmatlanságtól szenved és késő éjjel olvassa ezt a cikket, azt gondolhatja: negatív.

Orrot törtek a sárvári "lomis" piacon

Vádat emeltek a verekedővel szemben.

Borult, ködös idő várható a hétvégén

Túlnyomóan borult, párás, helyenként ködös idő várható, hószállingózás, ónos szitálás, szitálás előfordulhat.

Itt vannak a győri Magyar Kultúra Hét programjai

Január 20–26 között rendezik a rangos eseményt.

Mínusz 783 millió forint a Győr-Szol Zrt. harmadik negyedéves mérlege

Sok esetben a tervezetthez képest kevesebb mínuszt termelt a cég.

Emlékszel milyen volt 2006-ban a Papsziban?

Nem, akkor most megmutatjuk milyen volt a szombathelyi legendás disco.

Továbbra sincs új elnöke a Haladás VSE-nek

Hamarosan újra összehívják a küldötteket.

A Győri Audi ETO 2027-ig meghosszabbította Per Johansson vezetőedző szerződését

A szakembert tavaly márciusban nevezte ki kispadjára az együttes, amelyet aztán BL-sikerig vezetett.

200 ezer forint Győrben az átlag albérletár

Szombathelyen 170 ezer forint most a lakbér havi átlaga.

Akár börtönbüntetésre is ítélhetik Homlok Zsoltot

Kartellezés miatt jelentették fel a cégvezetőt.

Hétvégi ház égett Szombathelyen

A tűzoltók két vízsugárral fékezték meg a lángokat.

15 milliárd forintot vonnak el idén Győrtől

12 milliárd forintot szolidaritási hozzájárulás címén vonnak el. 3 milliárd forintot pedig a Versenyképes Járások Program keretei között vonnának el a várostól.

Fedezd fel a Lego City világát

Építsd meg álmaid városát!

Indul az idei OviKori Győrben

A 2024 szeptemberében indult oktatási program keretében, eddig Győr és az agglomeráció 8 intézményének 256 óvodása tanult meg korcsolyázni a szezonban.