Győr 2071-ben: ha érzel magadban írói vénát, ezt ne hagyd ki

Papp László Tamás 2021-07-13 15:52:27
A novellapályázat leadási határideje augusztus 31, részletek lentebb!

A győri Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér és a Magyar Napló Kiadó irodalmi pályázatot hirdet „Győr 750” címmel

írja Facebook-bejegyzésében Dézsi Csaba András.

Győrben élő amatőr, kezdő és már publikáló szerzők számára szépirodalmi, prózai műfajban készült novellák beküldésére az alábbi feltételek szerint:

– Pályázni fejenként egy, nyomtatott formában még nem publikált novellával lehet;
– A beküldött novelláknak Győrben kell játszódniuk, ötven év múlva, tehát 2071-ben;
– A pályázatok maximális terjedelme 15 ezer karakter lehet;
– A novellákat jeligével ellátva elektronikus formában lehet beküldeni;
– A pályázatra beküldhető formátumok: .doc, .docx, .rtf, .odt szövegfájl
– Az e-mailben kérjük megadni a pályázó nevét, telefonszámát, lakcímét és a lakóhely szerinti városrészt, amelyeket a szervezők a pályázattal kapcsolatos kommunikációhoz használnak fel.
A szervezők a személyes adatokkal kapcsolatban titoktartást vállalva a zsűri számára kizárólag a jeligéket és a műveket továbbítják elektronikus formában!
– A beküldéssel a pályázó elfogadja a pályázati feltételeket, és hozzájárulást ad műve szerkesztett változatának nyilvános közléséhez.
– A pályázati anyagot az alábbi e-mail címre várjuk: siposbea@gyorikonyvtar.hu


Beküldési határidő: 2021. augusztus 31. éjfél.

A novellapályázat során elsősorban győri lakosok részvételére számítunk – Adyváros, Bácsa, Belváros, Gyárváros, Gyirmót, Győrszentiván, Jancsifalu, Kisbácsa, Kismegyer, Likócs, Marcalváros, Ménfőcsanak, Nádorváros, Sziget, Pinnyéd, Révfalu, Szabadhegy és Városrét városrészekből!

Fotó: Dézsi Csaba András Facebook-oldala

A pályázat értékelése:

– A beérkezett pályaműveket szépirodalmi alkotói tapasztalattal rendelkező öt fős zsűri értékeli;
– A városrészenként legjobbnak ítélt pályaművek alkotói pénzjutalomban részesülnek;
– A pályázatra beérkezett legeredményesebb 15 pályaművet kiadványban tesszük közé, melynek nyilvános bemutatóját, s egyben a pályázat díjkiosztó ünnepségét 2021 novemberében rendezzük meg.

A zsűrizésről 2021. szeptember 30-ig értesítjük a pályázókat – zárul a felhívás.

Szólj hozzá!

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.