Másfél millió dollárért kelt el egy bontatlan Super Mario 64 videojáték

Vágvölgyi Bálint 2021-07-12 18:55:02
Ennyi pénzt még sohasem adtak egyetlen videojátékért sem.

Másfél millió dollárért kelt el egy bontatlan csomagolású Super Mario 64-es Nintendo-játék egy dallasi aukción. A Heritage Aukciósház közleménye szerint az 1996-os játékért vasárnap rekordárat, 1,56 millió dollárt (467 millió forintot) fizettek ki, ennyi pénzt még sohasem adtak egyetlen videojátékért sem. Az árverési ház szóvivője azt nem hozta nyilvánosságra, hogy ki volt a vásárló.

A Super Mario 64 a Nintendo 64 videojátékkonzol legkelendőbb játéka volt, ebben a játékban jelent meg először háromdimenziós karakterként a főhős, Super Mario.

A Nintendo egy másik, bontatlan csomagolású játéka, a Legend of Zelda pénteken kelt el az aukciósháznál 870 ezer dollárért (261 millió forintért). A Heritage videojáték-szakértője elmondta: még őket is meghökkentette, hogy a Super Marióért több mint egymillió dollárt adott meg egy vásárló.

Áprilisban egy 1986-ban megvásárolt, bontatlan Super Mario Bros. játékért, amelyet valaki a fiókjában felejtett, 660 ezer dollárt (198 millió forintot) fizettek ki a Heritage árverésén.

Szólj hozzá!

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.

Nőtt a vendégforgalom tavaly novemberben - a külföldiek pörgették a turizmust

A KSH friss adatai szerint 2025 novemberében közel 1,4 millió vendég érkezett a hazai szálláshelyekre, a bevételek is látványosan emelkedtek.

Hétfőn érkezik Szombathelyre Navracsics Tibor, hogy egyeztessen a városvezetőkkel

A miniszter azt méri fel, hogy mennyi pénzt kell visszaadni a városnak ahhoz, hogy biztonságosan tudjon működni.

„Extrém hideg, kevés válasz” - konkrét döntéseket vár a TISZA a kormánytól

Magyar Péter szerint a közelgő fagyok idején nem kommunikációra, hanem azonnali, emberséges intézkedésekre lenne szükség.

Hétvégi programajánló Győr környékére

Koncert, önismeret, szauna-szeánsz, kirándulás, és egy csomó minden más. 

Lakbéremelés a Győr-Szolnál: Kósa Roland szerint a győriek kárára gazdálkodik a városi cég

Az alpolgármester adatigényléssel próbálja feltárni a lakásvagyon kezelésének részleteit.

Hófúvás miatt narancs riasztás van érvényben a Dunántúlon

Viharos szél, hótorlaszok és komoly lehűlés nehezíti a közlekedést.

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.