Lezúduló víz okozott károkat Győrújbaráton

Pintér Bence 2021-07-12 09:58:00
Alámosott utak, víz alatt álló körforgalmak, kerten keresztülzúdoló szennyvíz: Győrújbarátot megviselte a vasárnapi özönvíz.

80-100 milliméter eső hullot vasárnap Győrben és környékén. Győr a tavalyi nyári viharokhoz képest ez alkalommal megúszta az elúszást,

viszont Győrújbaráton az utcákon és a kertekben is pusztított a lezúduló víz és szennyvíz.

Győrújbarát 2021.07.11

(null)

Nyilván egy ekkora esőzést önmagában is nehéz elvezetni, a győrújbaráti Facebook-csoportok kommentelői között viszont már-már konszenzus alakult ki arról, hogy a település túlépítése is okozhatja a problémák egy részét, főleg miután számos újépítésű lakóparkban nem megoldott a csapadékvíz elvezetése, azt akár még a szennyvízcsatornába is bevezetik – így kerülhetett például ürülék az egyik posztoló udvarába.

De álltak víz alatt utak, körforgalmak, és arról is érkezett videó, hogy egy utcát alámosott a víz, ahol így beszakadt az aszfalt.

2021 07 11 Százszorszép lakópark esőzés után

A győrújbarátlive csatorna mostani video tudósítása a Százszorszép lakóparkban a vasárnap reggeli esőzés utáni kialakult áldatlan állapotokról tudósít.A hely...

Az önkormányzat is érzékeli a túlépítés problémáját, hiszen a polgármester júniusban változtatási tilalmat rendelt el Győrújbarát több területére is.

Szólj hozzá!

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.