Sok munkát ad a vihar a tűzoltóknak Győr-Moson-Sopron megyében

Fehér Buda 2021-07-11 15:40:37
A katasztrófavédelem egységeit rövid idő alatt több mint harminc helyszínre riasztották.

Elsősorban Győrben, Győrújbaráton és Győrszemerén kérték a tűzoltók segítségét a hirtelen lezúdult, nagy mennyiségű esővíz miatt. Győrben, a Vasvári Pál utcában egy egészségügyi intézményhez riasztották a tűzoltókat, miután két épület alagsorában is ötven-hatvan centiméter magasan gyűlt össze az esővíz. A megyeszékhely hivatásos tűzoltói megkezdték a víz eltávolítását. Az Attila utcában egy társasház pincéjében huszonöt centiméter magasan áll a víz, a lébényi hivatásos tűzoltók megkezdték a szivattyúzást, írják a katasztrófavédelem honlapján.

Az Áchim András utcában is esővíz öntött el egy épületet, az esethez a megyeszékhely hivatásos tűzoltóit riasztották.Győrújbaráton, a Kossuth utcában több pincében is fél méter magasan gyűlt össze az esővíz, győri hivatásos és helyi önkéntes tűzoltók is dolgoznak a helyszínen.Győrszemerénél egy személyautót sodort el a víz, a sofőr nem tudott kiszállni belőle. A győri hivatásos tűzoltók kivontatták a vízből a járművet. Győrszemerén, az Akácfa utcában egy épület pincéjében mintegy ötven köbméter víz gyűlt össze, a helyi önkéntes tűzoltók szivattyúzták ki.

A Kisfaludy utcában is egy pincét öntött el a víz, amely berendezési tárgyakat veszélyeztetett. A helyi önkéntes tűzoltók eltávolították a vizet. A bejelentések folyamatosan érkeznek, a tűzoltók dolgoznak a károk felszámolásán.

Szólj hozzá!

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.