Új légióst igazolt az Egis Körmend

Nagy Donát 2021-07-10 15:17:46
A görög és a francia élvonalban is megfordult korábban, de Magyarországon is jól ismert.

Az Egis Körmend vezetősége megállapodott Wesley Gordonnal – tájékoztat a klub Facebook oldala, írja a BB1.

A 206 centiméter magas, a napokban 27. születésnapját ünneplő center a Colorado Buffaloes színeiben töltötte egyetemi éveit, majd 2017-ben áttette székhelyét Európába. Első állomása az osztrák Fürstenfeld volt, ahol kiváló teljesítményére Sopronban is felfigyeltek, így a 2018/2019-es évadot már a Hűség városában töltötte. Meghatározó szerepkört töltött be az NB I-ben is, az év végén listavezető volt a játékosok között a lepattanók és a blokkolások tekintetében. Sopronban mérkőzésenként 15.9 pontot, 10.3 lepattanót és 2.1 blokkot jegyzett. Pályafutását ezt követően Görögországban folytatta a Rethymno Cretan Kings együttesénél, majd egy rövid franciaországi kitérőt követően a legutóbbi szezont is a görög élvonalban szerepelt az Ermis Agias-nál.

Antonisz Konsztantinidesz gondolatai a játékosról: – Az elmúlt három évet alapul véve jól állt csapatunk a center pozíciót illetően, elég csak Mario Delasra, vagy Travis Taylorra gondolni. Ennek köszönhetően magasra tették a lécet ezek a játékosok. Sajnos pénzügyi korlátaink miatt – bár szerettük volna – de nem tudtuk megtartani Taylort, ugyanakkor célunk volt, hogy olyan centert találjunk, aki felépítésben és tudásban is kiemelkedő a honi mezőnyben. Így esett a választásunk Wesley Gordonra, aki az elmúlt két évben a legmagasabb szinten játszott Európában, hiszen a görög és a francia élvonalban pattogtatott. Ráadásul nem ismeretlen számára a magyar bajnokság sem, hiszen Sopronban kiemelkedő teljesítménnyel rukkolt ki. A kosaras tudásának, tapasztalatának és felépítésének köszönhetően remekül tudja támogatni csapatát, védekezésben valamint támadásban egyaránt. Biztos vagyok benne, hogy minőségbeli különbséget jelent az érkezése a palánk alatti teljesítményünkben.

Szólj hozzá!

Gulyás Gergely vette védelmébe a választási csalással vádolt Ágh Pétert

A leköszönő miniszter mindenről írt, csak éppen arról nem, hogy miért fogja levegőnek nézni Ághot a TISZA az elkövetkezendő 4 évben.

A sport hatásai a mindennapi életben

Sokan talán észre sem veszik, hogy a rendszeres mozgás milyen különleges hatásokkal van a testünkre. Tudtad, hogy az aktív életvitel nemcsak az izmainkat növeli, hanem csontjaink épségét is jelentősen javítja?

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.

Vádat emelt a győri ügyészség az ellen az óvári férfi ellen, aki elütött egy kerékpáros gyereket, majd elhajtott a helyszínről

A sofőr a balesetben nem a sérülttel foglalkozott, hanem levette az autója első rendszámát, és elhajtott a helyszínről.

Folytatódik a munka a Parlamentben, a pártok megállapodtak a bizottságok felállításáról

A személyi kérdésekről jövő héten döntenek, május elején alakulhat meg az új Országgyűlés.

Felfüggesztette a Posta a szombathelyi Oladi Platón a kézbesítést

A kérdés csak az, hogy honnan tudják majd a címzettek, hogy levelet kaptak, ha nem kapnak róla levelet, hogy levelük van.

Patkánymérget találtak egyes HiPP bébiételekben Ausztriában - fokozott óvatosságra int a Nébih

Az érintett termékeket több országban is lefoglalták, a magyarországi gyártás nem érintett.

MÁV: Gázolás történt a győri fővonalon – késnek a vonatok

A baleset miatt egy vágányon halad a forgalom Győr és Győrszentiván között.

„Úgy fogjuk kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas megyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.