A Pfizer azt kéri az amerikai szabályozó hatóságokat, hogy engedélyezzék a harmadik oltást

Fehér Buda 2021-07-09 17:44:37
Ha a cég megállapodik az amerikaiakkal, akár egy hónapon belül érkezhetnek az emlékeztető oltások.

A Pfizer azt tervezi, hogy hivatalosan is arra kérik az amerikai szabályozókat, hogy engedélyezzék a koronavírus elleni oltásuk harmadik dózisát, jelentette be a cég. A Pfizer azzal magyarázza az emlékeztető oltás létfontosságát, hogy hat hónappal a második dózis beadása után megnövekszik az újrafertőződés eseélye. Ez azért veszélyes, mert a delta variáns jelenleg gyorsan terjed az országban, így újabb járványhullámtól tartanak az amerikai szakértők.

Eközben a Pfizer és a német BioNTech már nekiláttak az oltás egy olyan változatának kidolgozásához, amely kifejezetten a delta variáns ellen nyújthat védelmet, ezt Mikael Dolsten, a Pfizer egyik vezető kutatója jelentette be. Ugyanakkor a szakértők szerint nem kell majd lecserélni azt az oltást, amelyet már világszerte bevetnek a vírus ellen.

Fotó: AFP

Az amerikai szabályozók szerint egyébként egyelőre nem kell harmadik oltás azok számára, akik az oltás már mindkét dózisát megkapták. Az amerikai Élelmiszer és Gyógyszerellenőrző Hivatal ugyanakkor azt mondja, készen állnak a harmadik oltás lebonyolítására, ha a kutatók úgy látják, szükséges lehet a következő adag. 

Dolsten azt mondja, Izraelben, ahol széleskörben adták be a Pfizer-vakcinát, az elmúlt néhány hétben csökkenni kedett a vakcina hatékonyságának aránya. Az izraeli egészségügyi minisztérium szerint a delta variáns megjelenésével 64 százalékra csökkent a Pfizer hatékonysága a fertőződés és a tünetekkel járó betegség ellen. Dolsten szerint a Pfizer ugyan hatékon a delta variánssal szemben is, az idő előrehaladtával azonban kevésbé nyújt védelmet a fertőződés ellen. A súlyos szövődmények ellen viszont még mindig hatásos az oltóanyag, a jelenlegi számok szerint a delta variáns okozta szövődmények ellen is 95 százalékos védelmet nyújt a vakcina, írja a Guardian.

A Pfizer közben házon belül már kivizsgálta, hogy a harmadik dózis után akár megtízszereződhet az antitestek száma a beoltottak szervezetében. Az amerikai cég szerint már több európai ország is megkereste őket azzal, hogy kivizsgálják, mit jelentene az emlékeztető oltás kivitelezése. A Pfizer jelenlegi álláspontja szerint főleg az idősek számára lenne fontos a harmadik vakcina, és az sem elképzelhetetlen, hogy a jövőben évente kellene majd oltást kérni a koronavírus ellen, pont, mint az influenza ellen.

Szólj hozzá!

Kőszeg és Körmend együtt pályázik a Kastélyút Programba

Akár 300 ezer euró is érkezhet az Alpokaljára, turisztikai programra.

Palotai Károly emlékoszlopot avattak Győrben 

A focistaként és játékvezetőként is csúcsra ért legendát, emberségéért szerették igazán. 

37 ország 170 sportolóját várják Szombathelyre

Argentínából, Ausztráliából, Új-Zélandról, Bangladesből, Kínából, Kolumbiából, Hongkongból, Indonéziából, Indiából, Jamaicából, Mongóliából, a Dél-afrikai Köztársaságból és Tajvanról is éreznek sportolók.

Négy generációs vendéglátós család volt, most mégis bezárták a szombathelyi Május 1 vendéglőt

Az adó és az adminisztrációs terhek késztették erre őket. Most vendégházként üzemel tovább az épület.

A motorok világítása: hatékonyabb és biztonságosabb megoldások

Valaha gondolkodtál már azon, hogy milyen fontos szerepe van a motorokon alkalmazott világításnak?

Hamis Labubu szállítmányra csaptak le a NAV-osok

A fináncok több mint 43 ezer darab hamis játékfigurát és kiegészítőt találtak a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

Magyar Péter: Orbán háromszor buktatta le magát Hont András propagandistánál. Mennie kell. Menni fog.

A TISZA szerint nyilvánvalóvá vált, hogy milyen közpénzpazarlás folyik.

Győr lesz a házigazdája az 53. Országos Elsősegélynyújtó Versenynek

Elsősegély élesben a városban, szeptember 20-án. 

Hogyan lehet még energiatakarékosabb az otthonunk?

Napjainkban a fenntarthatóság a legfontosabb szempontok közé tartozik.

A Pelikán Hotel éttermébe költözne a Pannónia 

De a Pannónia Ház sem maradna üresen. Az egyelőre tervek szintjén létező elképzelésről az üzemeltető egyelőre nem nyilatkozott.

5 ezer 550 forintra nőhet az egynapos autópálya matrica 2026-ban

A 10 napos országos matrica 7 ezer forintra dárgulhat.

A DK kedvezményes tojás-és tésztavásárt indít országszerte

20 darab tojás 780 forintba fog kerülni náluk.