Még idén eltünteti a nyomvályúkat a Közút a szombathelyi “mozaikos” kereszteződésben

Farkas Bazsi 2021-07-08 16:13:00
Az állami cég jövőre felújítja a város kapujának számító “Tesco” körforgalmat.

Ugyan a szombathelyi költségvetés korábban két milliárd forintra lőtte be az út és híd felújításokat a városban, a kormányzati megszorítások miatt erre aligha lesz idén lehetőség. 

Ám mivel a szombathelyi utak kezelésének egy részét az állami cég, a Magyar Közút végzi, így hozzájuk fordultunk azzal a kérdéssel, hogy idén mely útszakaszok felújítása várható.

A cég a következő választ küldte:

Társaságunk idén főleg központi, költségvetési forrásokból végeztethet teljes körű felújítási munkákat, melynek során rekordszámú, országosan 1000 kilométernyi, főleg mellékút átfogó felújítására van lehetőségünk. 

Vas megyében az 5000, illetve 1000 fő alatti településeket célzó Magyar Falu Program és a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program részeként újulhatnak meg mellékutak, összesen 33 kilométer hosszan. 

A kezelésünkben lévő főutakon, átkelési szakaszokon, így Szombathely országos közúti szakaszain is napi üzemeltetési és fenntartási feladataink részeként a közlekedés biztonságát veszélyeztető burkolathibák javítását rendszeresen, folyamatosan végezzük. 

A Rumi út és a 86-os főút jelzőlámpás csomópontjánál kialakult keréknyomvályúk javítását idén elvégezzük. 

A főúti, átkelési szakaszokon nagyfelületű felújításokra várhatóan jövőre, erre kijelölt program részeként és a szükséges források rendelkezésre állását követően kerülhet sor. Ilyen beavatkozásokat a 11-es Huszár úton, valamint a Petőfi és a Rohonci utakon tervezünk. Továbbá a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. gondozásában előkészítés alatt álló, a 87-89-es főutak észak-keleti elkerülő építési projektbe, 

társaságunk javaslatára beemelték a szakemberek a szombathelyi „Tesco" körforgalom rekonstrukcióját is, melynek előkészítése 2022-ben folytatódik. 

Társaságunk szakemberei folyamatosan figyelemmel kísérik a kezelésünkbe tartozó főúti szakaszokat is, szükség szerint javaslatokat teszünk azok felújítására és folyamatosan keressük a lehetőségeket a beruházások mielőbbi megvalósítására.

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.