Kunhalmi Ágnes: A szombathelyiek hangját eddig is Ungár Péter vitte be a Parlamentbe

Nagy Donát 2021-07-05 16:03:00
Az MSZP bemutatta mindhárom Vas megyei jelöltjét és támogatottját, akikkel az előválasztáson állnak rajthoz.

A szocialisták jelöltbemutatóját Horváth Soma, az MSZP Vas megyei elnöke azzal nyitotta meg, hogy minden vasi körzetben olyan jelölteket indítanak vagy támogatnak, akik ismertek és elismertek, valamint elkötelezettek a kormányváltás iránt.

Azért vagyunk itt, mert ezt a várost már megérintette a változás szele

- ezt már Kunhalmi Ágnes országgyűlési képviselő, az MSZP társelnöke mondta arra utalva, hogy Szombathelyen már sikerült a Fideszt leváltani az önkormányzati választásokon. Szerinte a vasi megyeszékhelyen elért politikai sikereket kell folytatni országosan is.

 

Nagyon kiélezett verseny lesz 2022-ben, sorsdöntő szavazás előtt állunk, hiszen a tétje az lesz ennek a választásnak, hogy folytatódik-e Magyarországon az autoriter rendszernek a kiépítése, vagy visszatérünk a demokratikus útra

- jelentette ki a politikus, aki azt is mondta, hogy a Magyarországon meglévő ellentétek és megosztottság egyre mélyebb, a folyamatot pedig nem lehet megosztó személyiségekkel megfordítani.

Kunhalmi szerint nem elég megverni Orbán Viktort, hanem utána a társadalmi egységet, a szolidaritást is helyre kell állítani az országban.

Az MSZP a Vas megye 2-es (Kőszeg, Répcelak, Sárvár, Celldömölk és környéke) országgyűlési egyéni választókerületben (OEVK) Hencz Kornélt, Celldömölk alpolgármesterét indítja, akiről a párt társelnöke azt mondta, hogy a sportból adódó fegyelmezettsége és a kitartása rendkívül fontos, de emelett a szociális érzékenysége is segíteni fogja a munkáját.

 

Mint tudja mindenki, lokálpatrióta vagyok, szeretnék a jövőben egész Vas megyéért dolgozni

- mondta Hencz, aki jelezte, eddig Celldömölkért is rengeteget dolgozott; ezt a munkát folytatná.

A megye déli részén, Vas 3-as OEVK-ban (Szentgotthárd, Körmend, Vasvár, Jánosháza és környéke) a párt továbbra is a már bejelentett Ipkovich György korábbi országgyűlési képviselőt, Szombathely egykori polgármesterét támogatja.

 

Ami a képviselőknek a legfőbb feladata, hogy feloldja azt a feszültséget, ami ezt a térséget sújtja az aprótelepülés-szerkezet okán. Ez az a 150-200 fős településeket sújtó 2000 fős limit, ami a szennyvíztisztító-rendszerek kiépítésénél van jelen, és a térséget rendkívül megterheli

- mondta Ipkovich, majd hozzátette, hogy az M8-as főút 2x1 sávos megépítése tévút, hiszen egy-egy sávon nem lehet kamionforgalmat levezényelni, ezt szerinte már bebizonyította a 86-os főút fejlesztése is.

Vas megye 1-es (Szombathely és környéke) országgyűlési egyéni választókerületében az MSZP nem indít saját jelöltet az előválasztáson, hanem az LMP Vas megyei országgyűlési képviselőjét, Ungár Pétert támogatja.

 

Szerintem ha tudnak egyáltalán valamit a magyar parlamentben, azt tőle tudják a képviselők

- mutatta be Ungárt az MSZP társelnöke.

Szombathelyt és térségét jelenleg egy olyan ember képviseli, aki a legfontosabb feladatát nem tudta teljesíteni: azt, hogy forrásokat hozzon a városnak

- mondta Ungár, aki szerint a kormány által Szombathelytől elvett közel 3 milliárd forintot nem tudta visszaszerezni Hende Csaba (Fidesz-KDNP), a térség jelenlegi országgyűlési képviselője.

A környező megyeszékhelyek, Veszprém, Székesfehérvár, Győr és Veszprém is kapott az elvonások után milliárdos nagyságrendben kompenzációt, Szombathelynek a jelenlegi képviselője viszont 0 forintot intézett

- jelentette ki a képviselőjelölt-jelölt, aki kifejtette, hogy nem fog sok ígéretet tenni az előválasztási kampány majd a választási kampány során, ehelyett egy dolgot biztosan ígér: ezt a pénzt vissza fogja szerezni a térségnek.

Remélhetőleg úgy, hogy Karácsony Gergelynél kell majd kilincselni, és ez sokkal könnyeb lesz, mint a jelenlegi helyzetben

- zárta bemutatkozását Ungár Péter.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.

Fenntartható vízgazdálkodás műanyag tartályokkal

A víz azok közé a természeti erőforrások közé tartozik, amelyek védelme különösen fontos.

25 tonna azbeszttel szennyezett kőzúzalékot szállítottak el Bükről

4 millió forintot költött el a település a mentesítésre. A polgármester szerint szigorúan követték a veszélyes anyagra vonatkozó protokollt.

Feljelentést tett a Külügyminisztérium a 2020-as lélegeztetőgép-beszerzések miatt

A Legfőbb Ügyészségnek tett feljelentés a Szijjártó Péter által vezetett minisztériumban 2020 márciusában és áprilisában a Covid-járvány elleni védekezés kapcsán, körülbelül 300 milliárd forint értékben lefolytatott, közbeszerzés alóli kivételként kezelt beszerzéseket érinti.

Hargitai István súlyos kérdéseket tett fel a Pintér-kabinetnek, amikről nekünk is eszünkbe jutott egy: a betyárbecsület is lehet közéleti minimum?

A polgármester és stábja kínos válaszok előtt állhat, ugyanakkor fontos tisztázni, hogy mi motiválta az ex-polgármesteri biztos kritikáját. Véleménycikk következik. 

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.

Néher András: 868 milliárd forintból fejlesztik a magyar energiarendszert

Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.

Hajtó Péter maga kért hatósági vizsgálatot az Ipari Park Kft.-nél végzett munkája miatt – több más ügyben is feljelentést tett

A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.