Nevetséges fizetést kapnak a tanárok a nyári táborokban

Székely Zoárd 2021-07-04 14:48:31
760 forint óránként, valaki?

Napi bruttó nyolcezer, azaz nettó 5320 forintot kereshet az a tanár, aki elvállalja a reggel 9-től délután 4-ig tartó gyerekfelügyeletet egy II. kerületi nyári táborban, ugyanezt a munkát pedig bruttó hatezer forintért hirdetik pedagógus hallgatók számára – számolt be róla a 24.hu.

A hirdetés a lap szerint több pedagógus csoportban is felzúdulást keltett,

hiszen lebontva óránként 760 forintot kereshet, aki elvállalja a munkát.

A táboroztatással, amelynek a helyszíne a Klebelsberg Kultúrkúria, az önkormányzat kötelező feladatot lát el.

Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Őrsi Gergely, a II. kerület MSZP-s polgármestere úgy nyilatkozott a lapnak, hogy amikor értesült a bruttó 8 ezer forintos napi bérről, megkérte a II. Kerületi Kulturális Közhasznú Nonprofit Kft.-t, hogy rendezzék ezt a helyzetet, és tárgyaljanak a tanárokkal a bérekről. Jelenleg is zajlik a tárgyalás.

A bruttó 8 ezer forintos bérezés valóban kirívóan alacsony, de az átlagbér sem tűnik sokkal magasabbnak a nyári táborok esetében. A III. kerületben az Óbudai Sport és Szabadidő Nonprofit Kft. szervezi a nyári táborokat, a kerületi iskolából ide várják azokat, akiknek szükségük van gyermekfelügyeletre. És persze azokat a tanárokat, akik nyáron a fizetésük mellett szeretnének még egy kis pénzt keresni.

A napi nyolc óra munkáért cserébe bruttó 11 ezer forintot, vagyis nettó 7315 forintot kapnak a pedagógusok.

Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke a 24.hu-nak elmondta, hogy a nyári táboroztatásért nagyon kevés helyen fizetnek többet bruttó 1500 forintos órabérnél a pedagógusoknak. Habár a táboroztatás nem kötelező feladata a tanároknak, a PSZ tud olyan helyről, ahol szinte kötelezik a pedagógusokat egy- vagy kétheti gyermekfelügyelet elvállalására.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Gosztonyi arról is beszélt, hogy miután a fizetések nagyon alacsonyak, sokan még az alig ezer forintos órabérért is elvállalják a nyári munkát. Mindez szerinte jól jelzi a pedagógusok megalázó, kiszolgáltatott helyzetét.

A lap megkereste a Klebelsberg Központot is a tanárok díjazásával kapcsolatban, ahonnan azt a választ kapták, hogy nem rendelkeznek információkkal az önkormányzati táborokról.

 

Címlapfotó: MTI/Balogh Zoltán

Szólj hozzá!

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.