Jenei Ferenc: Simon és Dézsi fideszes belháborújával a győriek járnak rosszul

Papp László Tamás 2021-07-02 14:10:00
Az LMP Győr-Mosonmagyaróvári Területi Szervezete elnökének, a győri 1-es választókerület zöldpárti előválasztási jelöltjének közleménye itt olvasható.

Az e heti győri közgyűlésen ismét világossá vált, hogy bénítja meg a város életét a Fidesz működése. Dézsi Csaba András fideszes polgármester előállt egy tervezettel, ami az önkormányzati bérlemények helyzetét alakítaná át, ám a javaslatot Simon Róbert Balázs fideszes képviselő vezetésével megfúrta a Fidesz, így azt a polgármester levette a napirendről

– szól Jenei Ferenc közleménye.

Pedig normális, átgondolt, felekkel előre egyeztetett rendezésre szükség lenne, hiszen a Borkai-érában számos önkormányzati üzlethelyiség bérleti joga összpontosult egyes vállalkozók kezében, akik közül többen a mai napig Simon Róbert Balázs fideszes képviselő fontos támaszai

– hangsúlyozza az LMP győri politikusa.

A győri belvárosban üzlethelyiséget bérlő tisztességes vállalkozók eközben aggódnak a megélhetésükért: jogosan, hiszen a polgármester inkább elkerüli az egyeztetést a szakmai szereplőkkel, a kamarával – leginkább azért, mert tart a saját pártján belülről érkező ellenakcióktól. Ugyanez történt korábban az egész városra kiterjedő változtatási tilalom esetében is

– teszi hozzá.

Fotó: Vágvölgyi Bálint


Simon Róbert Balázs produktív munka helyett így kétszeresen akadályozza azt, hogy Győr lépjen egyet előre: először azzal, hogy megakadályozza, hogy a polgármester merjen valódi társadalmi párbeszédet folytatni döntései előtt az érintettekkel, másodszor pedig akkor, mikor az így elkészült – egyáltalán nem tökéletes, de jó irányba mutató – javaslatot budapesti gazdáihoz szaladgálva elkaszáltatja

– mondja Jenei Ferenc.

Egy dolog világos: a két fideszes politikus állandó belháborújával a győriek járnak rosszul, Simon Róbert Balázs pedig Győr fejlődését akadályozza – zárul a közlemény.


Szólj hozzá!

Tanúként hallgatja ki a Rendőrség Pintér Bencét a fideszes miniszteri biztos, országgyűlési képviselőjelölt által felügyelt önkormányzati cég furcsa szerződései ügyében

A polgármester szerint a cég többször kijátszotta azt, hogy ne kelljen közbeszerzést kiírniuk, így az általuk kiválasztott vállalkozásoknak szignóztak ki munkákat.

Szijjártó Péter: hatszáz munkahely vált betonbiztossá a MAM-Hungáriánál a kormány támogatásával Vaskeresztesen

4 milliárd 500 millió forintnyi fejlesztést jelentett be a miniszter. A kormány 870 millió forintnyi támogatást csap hozzá a költségekhez.

Házasság hete 2026 Győrben - a hűség szabadsága

Előadások, séták, gyertyafényes randevúk és közös élmények várják a párokat február 1. és 19. között.

Gyorsabban melegszik a Föld, mint ahogy a modellek követni tudnák – a légszennyezés eddig elfedte a helyzet valódi súlyosságát

Az 1,5 °C-os melegedési küszöb felett olyan világba lépünk, ahol már nemcsak fokozatos, hanem láncreakciószerű és visszafordíthatatlan éghajlati változások indulhatnak be.

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.