II. Erzsébet platinajubileumával kötik össze az Egyesült Királyság újra nyitását

Fehér Buda 2021-07-01 10:48:35
Hatalmasat buliznak a britek a hétvégén.

Négynapos hétvégén ünneplik a britek II. Erzsébet uralkodásának 70. évfordulóját. A megemlékezés már csütörtökön elkezdődik, majd egy hatalmas bulival zárul vasárnap, ahová rengeteg embert várnak a Nemzetközösségből. A buli biztosan az elmúlt másfél év legnagyobbika lesz,  de a rendezők szerint az elmúlt évtizedekben nem volt példa akkora ünnepségre, mint amekkorát terveznek.

A britek a hétvégén viszont nem csak II. Erzsébetet és az ő uralkodását ünneplik, hanem azt is, hogy a koronavírus-járvány után feloldanak több járványügyi intézkedést is. Az enyhítéseket már az is jelzi, hogy csütörtökön rögtön a brit zászlós díszszemlével kezdik az ünnepséget, amelyet az elmúlt évben nem tudtak megtartani a vírus jelenléte miatt.

Fotó: The Royal Family

Az angolok pedig már csak azért is jól járnak, mert kapnak egy plusz négynapos hosszú hétvégét, amely egyébként máskor nem része a nemzeti ünnepeknek. A brit kormány pedig azt javasolja, hogy a helyiek a családjuk körében ünnepeljék a nagy napot, és ha lehet, ebédeljenek együtt vasárnap. A kérés már csak azért is jelzés értékű, mert a járvány alatt a családoktól azt kérte a kormány, hogy ha lehet, csak olyanokkal találkozzanak, akikkel egy háztartásban élnek, hogy ezzel is csökkentsék a vírus terjedésének esélyét.

Habár a királynő eredetileg február hatodikán foglalta el a trónt, az ünnepségeket csak később, június másodika és ötödike között tartják majd, hogy a britek már jó időben ünnepelhessenek. A Buckingham-palota éppen ezért ma, pontosan egy évvel az ünnepségek startja előtt jelentette be a hivatalos menetrendet, habár a készülődések már javában zajlanak.

II. Erzsébet lesz az első brit uralkodó, aki megünnepelheti a platina évfordulóját. 1952-ben még csak 25 éves volt, amikor elfoglalta a trónt, jövőre ünnepli a 95. születésnapját is. A királnyő nem most először ünnepli az uralkodását, korábban már az ezüst, az arany és a gyémánt évfordulóját is hasonló ünepségekkel koronázta meg.

Szólj hozzá!

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.