Lekötözték a részegen tomboló fiút, mire a szülei a soproni kórház dolgozóira támadtak

Papp László Tamás 2021-06-30 08:00:16
Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak a vád.

A Soproni Járási Ügyészség vádat emelt egy 46 éves férfi és egy 45 éves nő ellen, akik a soproni kórházban rátámadtak két ápolóra – olvasható a megyei főügyészség közleményében.

A vádirat szerint

a 46 éves férfi és a 45 éves nő nagykorú fiát 2020 szeptemberében az éjszakai órákban szállították kórházba, mert ittas állapotban az utcán összeesett. A fiatal férfi bódult állapotban nem működött együtt a vizsgálatok során, agresszív volt, kitépte az infúziót a kezéből, a kórházi dolgozók kénytelenek voltak az ágyhoz kötözni

– írják. 

A szülők és több családtag a kórházhoz ment, mikor tudomást szereztek az a fiú állapotáról. A kórházban a vizsgálatra szállított beteg után akartak menni a vizsgálóba, ahova azonban nem engedték be őket.

Ekkor a beteg apja nyomni kezdte a csengőt, és az ajtót résnyire kinyitó sértettől követelte, hogy engedjék be, de erre a kórházi szabályok szerint nem volt lehetőség. Ezért a vádlottak megakadályozták, hogy a sértett szakasszisztens becsukja az ajtót, a kilincset kirántották a kezéből, és belökték az ajtószárnyat, amin keresztül a vádlottak befutottak az osztályra, melynek során a férfi a sértettet úgy hátba ütötte, hogy el is esett

– folytatódik a közlemény.

Közben a sérült fiú a folyosón kiabált, nem engedte, hogy bevigyék a vizsgálatra, ismét kitépte az infúziót a kezéből, a személyzet attól félt, hogy leesik az ágyról. Ekkor értek oda a vádlottak, akik kiabálva vonták felelősségre a kórházi személyzetet, hangosan szidták az ápolót. Amikor pedig az ápoló próbálta a betegágyat eltolni a folyosóról a beteg anyja egy alkalommal megrúgta az ápolót, és az alkarjába is harapott

– derül ki a vádiratból.

A sértettek a bántalmazás következtében nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek.

 A terheltek ellen az ügyészség társtettesként elkövetett közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat, velük szemben öt év szabadságvesztés büntetés is kiszabható. 

Az eljárást a Soproni Rendőrkapitányság munkatársai folytatták le, érdemi döntést pedig várhatóan a Soproni Járásbíróság fog hozni az ügyben – zárul a közlemény.

Szólj hozzá!

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.