Fudan ügyben a titkolózás, tagadás és összevisszaság szavakkal lehet leírni a kormány politikáját

Farkas Bazsi 2021-06-28 17:57:00
Ungár Péter adatigénylésére kapott válaszból kiderül, hogy a költségek ismerete nélkül szavazta meg a Fidesz kormány a Fudan egyetem felépítését.

Fudan ügyben a titkolózás, tagadás és összevisszaság szavakkal lehet leírni a kormány politikáját - kezdi így Facebook-posztját Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője.

Megérkezett a napokban a válasz arra az adatigénylésemre, aminek a célja a finanszírozási megállapodás alapszámainak nyilvánosságra hozatala.

A válasz a posztban olvasható. A lényege a következő: állításuk szerint úgy döntött a kormány és a fideszes parlamenti többség erről a projektről, úgy hozott erről törvényt, hogy nem volt még tárgyalás sem a finanszírozásról.

Itt két eset van: vagy igazat mondanak, és akkor elköteleztük magunkat úgy, hogy semmilyen adatunk nincs, vagy hazudnak és titkolják azt, hogy mennyivel fognak a magyar állampolgárok Kínának tartozni és milyen feltételi vannak egy olyan hitelnek, amit generációk fognak visszafizetni.

A két kérdés amelyre nem kaptam választ a következők voltak:

1. A Megállapodás megkötéséhez vezető tárgyalások során volt szó arról, hogy a Magyar Kormány bármilyen hitel, illetve finanszírozási szerződést kötne a másik féllel, vagy a Kínai Népköztársasággal?

2. Amennyiben igen, a tárgyalások során felmerült-e, hogy legyen ún. stabilitási záradék, amely alapján ha a beruházót valamilyen gazdaságpolitikai változás miatt kár éri (pl.: ha a magyar kormányzat gazdasági, gazdasági, munkaügyi, környezetvédelmi politikájában jelentős változás állna be, ami többletkiadásokat generálhat a kínai félnek) úgy az ebből fakadó anyagi terheket Magyarországnak kompenzálnia kell?

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban. 

Szólj hozzá!

Lemondott Haba Vilmos, a győri Jobbik elnöke

Facebook-oldalán jelentette be a hírt.

Weöres Sándor és Károlyi Amy beugrott egy feketére a szombathelyi Nagyszállóba

Különös alakok lepték el a bezárt hotel földszinti ablakait. Derkovits Gyula önarcképe is megjelenik.

Gyógygombák és kender: harmónia az egészség szolgálatában

Az idők folyamán a természet ajándékai mindig is fontos szerepet játszottak az egészség megőrzésében.

Megkezdődik a szombathelyi Liget utcai híd felújítása

Jövő héttől lehet forgalomkorlátozásra számítani a környéken.

200 millió forintot nyert Körmend a Rákóczi Ferenc utcai háziorvosi- és fogorvosi rendelők fejlesztésére

Az épületek új hőszigetelt ablakokat kapnak, és LED világítást szerelnek fel.

Belvárosi forgalomkorlátozást hoz magával a szombathelyi Urban pARTy

Szombaton sétáló utcává változik a Kőszegi utca.

Alig 3 millió forint nyereséggel zárta a tavalyi évet a C.P. Portál Kft.

Miközben közel félmilliárd forint volt Varga Jenő, sárvári önkormányzati képviselő cégének a bevétele.

Újra Fröccsnapok lesznek a hétvégén Győrben 

Jön a nyár legpezsgőbb hétvégéje.

Remek rajt a Gyermek OB-n Győrben 

A városban tényleg úszóbajnokok születnek.

Gépjármű-kiskereskedelemre váltott Illés Károly vállalkozása

Továbbra is veszteséget termel a szombathelyi önkormányzati képviselő Kft.-je.