11 település polgármesterei azonos betűtípussal, azonos helyesírási hibával és egyező dátummal írtak levelet azzal, hogy nekik nem kell a Savaria Fórum

Farkas Bazsi 2021-06-24 17:56:00
Nemény szerint Hende Csaba nyomására születtek a levelek.

Hosszú vitát váltott ki a szombathelyi közgyűlésben a Médiaközpont anyagi helyzete és az a terv, mi szerint a Savaria Fórumot kiterjesztenék az aglomerációra. Ezek szerint a lapot kapná Balogunyom, Bucsu, Dozmat, Felsőcsatár, Horvátlövő, Nárai, Narda, Pornóapáti, Sé, Torony, Vaskeresztes, Gencsapáti, Táplánszentkereszt és Vép is.

A vita hevében egyszer csak egy pakkot vett elő Illés Károly (Fidesz-KDNP) frakcióvezető, aki az érintett települések közül 11 polgármestere levélet kezdte lobogtatni. A levelek arról szóltak, hogy nem kérik a Savaria Fórum helyi terjesztését, sőt tiltakoznak ellene.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester azt mondta, hogy ő úgy véli, hogy Hende Csaba nyomására írhatták alá a polgármesterek azokat a leveleket, amik egyébként betűtípusában, dátumában, de még helyesírási hibáiban is teljesen megegyeznek.

Czeglédy Csaba (független) azzal egészítette ki, hogy Hende láthatóan fél attól, hogy egy újabb tájékozódási fórumhoz jutnak majd a kistelepülések lakói.

A határozatot egyébként megszavazták, így ősztől már az agglomeráció is kapja a Savaria Fórumot.

Nemény azt is elmondta, hogy meg fogja vizsgáltatni, hogy a polgármesteri aláírások mögött volt-e helyi testületi ülési döntés.

Szólj hozzá!

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.