Csaknem 25 milliót zsebelt be hamis biztosításokkal egy szombathelyi ügyintéző

Székely Zoárd 2021-06-23 09:19:00
Hat év után bukott le.

A Szombathelyi Járási Ügyészség jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emelt vádat az ellen a férfi ellen, aki hat társa segítségével 24.977.000 forinttal károsította meg az egyik magyarországi biztosító társaságot 2013 és 2019 között Szombathelyen.

A vádirat szerint a vádlott a sértett biztosító társaság alkalmazottjaként biztosítási szerződések értékesítésével, az ügyfelek tájékoztatásával és a panaszok intézésével foglalkozott.

A vádlott a munkája során szerzett ismereteit használta fel a csalás elkövetéséhez, amit úgy valósított meg, hogy 32 esetben kötött nem létező személyek nevében kiegészítő élet- és balesetbiztosítást is tartalmazó lakásbiztosítási szerződést. A szerződéskötést követően rövid idővel a vádlott a fiktív személyek nevében, a meg nem történt balesetek után nyújtott be kárfizetési kérelmeket a szombathelyi irodához, amikhez hamis orvosi iratokat és ambuláns kezelőlapokat csatolt.

Az egyes szerződések alapján kifizetett legalacsonyabb összeg 56.400 Ft, míg a legmagasabb 1.471.000 Ft volt.

A vádlott társai úgy nyújtottak segítséget a bűncselekmény elkövetéséhez, hogy jutalék fejében megengedték a vádlottnak, hogy a folyószámláikra utaltassa a kifizetéseket, amiket azután tovább utaltak vagy készpénzben fizettek ki a vádlottnak.

A járási ügyészség végrehajtandó börtönbüntetés és pénzbüntetés kiszabását indítványozta a vádlottal szemben; arra az esetre pedig, ha a vádlott beismeri a váddal egyezően a bűnösségét és lemond a tárgyaláshoz való jogáról 2 év 6 hónap börtönbüntetés és 600.000 Ft pénzbüntetés kiszabására tett indítványt. 

 

 

Címlapfotónk illusztráció. Forrás: iStock

Szólj hozzá!

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.