Az új-zélandiak súlyemelője lesz az első transznemű sportoló, aki részt vehet egy olimpián

Fehér Buda 2021-06-21 18:21:43
Laurel Hubbard ott lesz Tokióban.

Új-Zéland bejelentette, hogy a súlyemelőcsapatuk részeként olimpiára küldik a 43 éves Laurel Hubbardot. Hubbard így történelmet írhat, hiszen ha minden jól megy, ő lesz az első transznemű sportoló, aki részt vehet egy olimpián. Laurel augusztus másodikán küzdhet majd meg az éremért, de a szereplése miatt már most sokan kritizálják a tokiói olimpiát.

Hubbard a 2017-es világbajnokságon már bezsebelt egy ezüstérmet, majd 2019-ben hatodikként végzett. A sportoló 2018-ban, egy versenyen csúnyán megsérült, majd ezt letudva tért vissza a súlyemeléshez. Laurel egy közleményben már reagált is arra, hogy Új-Zéland beválogatta a súlyemelők közé, ebben azt írta, hogy hálás azért, hogy Tokióba utazhat. Arról is írt, hogy amikor három évvel ezelőtt eltörte a kezét, az orvosai azt mondták, valószínűleg a sérülés a sportkarrierje végét is jelenti. Laurel ennek ellenére visszatért, így vág bele az olimpiába.

 

Laurel Hubbard Gold Medal (NZL) 126-144 Weightlifting World Cup Roma 2020

Laurel Hubbard Gold Medal Women +87kg 126-144World Cup Rome 2020Aliexpress https://ali.ski/tmHLg1Порекомендуй другу Letyshops и вы оба получите по 50 грн....

 

Az olimpiai bizottság 2015-ben engedélyezte, hogy transznemű játékosok is megküzdhessenek az érmek egyikéért, sokan még most sem biztosak abban, hogy a nőként született sportolók mennyire tudják majd felvenni a versenyt azokkal a társaikkal, akik keresztülmentek a nemváltáson.

A Guardian már arról ír, hogy nemrég több olyan kutatás is napvilágot látott, miszerint azok a transznemű nők, akik a nemváltásuk előtt férfiként keresztülmentek a pubertás korszakon, sokkal erősebbek lehetnek a nőként született társaiknál. A kutatásokban azt is felmérték, hogy a tesztoszteronblokkolók sincsenek negatív hatással egy-egy sportoló erejére, emiatt a rajongók attól tartanak, Laurel előnnyel fog indulni a súlyemelésben.

Az új-zélandi olimpiai bizottság viszont azt mondja, Hubbard minden előzetes teszten és felmérésen megfelelt, így nem látják akadályát, hogy a transznemű sportoló is részt vegyen az idei megmérettetéseken. Hubbard társai, különösen Anna Vanbellinghen, egy belga súlyemelő viszont már arról nyilatkozott, hogy Laurelnek bizonyosan könnyebb dolga lesz, mint nekik. Vanbellinghen kijelentését elég negatívan fogadták a rajongók az interneten, a súlyemelő később már úgy nyilatkozott, hogy támogatja a transzneműek közösségét, de továbbra is fenntartja azt, hogy Laurel előnnyel indul majd Tokióban.

Szólj hozzá!

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.