Az emberiség utolsó esélye a túlélésre egy amnéziás tudós, akit kilőttek egy másik naprendszerbe

Pintér Bence 2021-06-20 10:06:00
Andy Weir nagyot robbantott az előző évtizedben a Marson ragadt McGyverről szóló regényével. Harmadik könyve, A Hail Mary-küldetés nemcsak megugorja a világsiker könyv szintjét, de túl is lép rajta.

Andy Weir A marsi című regénye a 2010-es évek egyik nagy sci-fi sikersztorija volt: az eredetileg magánúton publikált regény a Marson ragadt, találékonyságban McGyver-t kenterbe verő űrhajósról és megmentéséről a hagyományos kiadásban is világsiker lett, és remek film is készült belőle Matt Damon főszereplésével.

A kötet a tudományra fókuszáló hard sci-fi legvonzóbb vonásait hozta könnyedén befogadható, humoros szöveggel, bemutatva egy sor olyan tudományos tényt a Marssal kapcsolatban, ami egyéb formában lehet, hogy unalmas lenne. A mai napig hallani arról, hogy A marsi miatt akarnak gyerekek Amerikában űrhajós táborba menni, szóval Weir gyakorlatilag mindent elért ezzel a könyvvel, amit sci-fi szerző csak kívánhat.

Egy ilyen elsőkönyves siker után viszont elég nehéz a következő könyvvel előállni. Weirnek ez az Artemis című munka volt, ami a Mars helyett a Holdon játszódott, de – a holdi társadalom nem túl eredeti, de kielégítő bemutatása mellett – ugyanazokra az erényekre koncentrált, mint az első regény: tudomány és humor – csak talán kicsit kevesebb sikerrel.

Ha valaki az Artemis után elveszítette érdeklődését Weir felé, az most jól gondolja meg, mit lép: harmadik könyve, A Hail Mary-küldetés ugyanis talán még erősebb is lett, mint A marsi.


>>A TELJES KÖNYVAJÁNLÓ AZ AZONNALI.HU-N OLVASHATÓ<<

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.