Éjféltől hőségriadó lép életbe, Szombathelyen több légkondicionált közintézményt is igénybe lehet venni a forróságban

Fehér Buda 2021-06-18 15:00:00
A városban több közkifolyónál és ivókútnál is fel lehet frissülni.

Nemrég érkezett szerkesztőségünkhöz a szombathelyi városháza közleménye, amiben a holnaptól érvénybe lépő hőségriadóról írnak. A közleményt a következőkben változtatás nélkül közöljük:

Mint ismeretes, az Országos Tisztifőorvos 2021. június 19-én 00:00 órától 2021. június 22. 24:00 óráig 2. fokú hőségriasztást adott ki, ezzel kapcsolatban Szombathely MJV Önkormányzata az alábbi tájékoztatást adja, mely a szombathely.hu oldalon a Felhívások és a Hírek közt is megtalálható.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy az igénybe vehető légkondicionált közintézmény városunkban az intézmény nyitva tartási idejében a Városháza – földszinti aula (Szombathely, Kossuth L. u. 1-3.).

Emellett a nyitvatartási időben igénybe vehető még:

    az Interspar áruház közösségi tere
    a TESCO áruház közösségi tere
    a FAMILY Center közösségi tere
    a Savaria Plaza közösségi tere.

Szombathely város területén a lakosság számára a következő közkifolyók és ivókutak állnak rendelkezésre:

Közkifolyók:

    Győzelem utca – Paál László utca sarok
    Győzelem utca – Izsó Miklós utca sarok
    Szatmár utca – Jávor utca sarok
    Szatmár utca 6.
    Jáki út
    Zanati út – Sziget utca sarok
    Május 1. utca – Verseny utca sarok
    Dombtető utca 2.
    Egressy utca – Orgona utca sarok

Ivókutak:

    Fő tér
    Gyöngyösparti sétány
    Gayer park

Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy hőség esetén lehetőleg rövid ideig tartózkodjanak a napon, ügyeljenek a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékfogyasztásra, részesítsék előnyben a vizet, ásványvizet, teát, szénsavmentes üdítőket, leveseket. Kávét, alkohol tartalmú italokat, magas koffein és cukor tartalmú szénszavas üdítőket lehetőleg kerüljék.

Csecsemőket, kisgyermekeket árnyékban levegőztessék, széles karimájú kalappal védjék. A gyermekeket mindig kínálják bőségesen folyadékkal. Idősek és krónikus betegségekben szenvedők a gyógyszeres kezelés mellett fokozottan figyeljenek a megfelelő folyadékpótlásra. Gyerekeket, állatot zárt, szellőzés nélküli parkoló autóban ne hagyjanak.

Figyeljenek embertársaikra!

Bevásárlást, ügyintézést lehetőleg ne a nap legmelegebb óráira időzítsék.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.

Akár csak 2024-ben, tavaly is veszteséget termelt az SZKKA

A tavalyelőtti -60 milliós eredmény, most -10 millióra mérséklődött. Továbbra is bírósági végrehajtás van a cégen.

Japán napot tartottak Győrben - a távol-keleti ország nagykövete is ellátogatott a rendezvényre

Kulturális programokkal, filmvetítésekkel és japán gasztronómiai különlegességekkel telt meg a belváros.

Késsel támadt anyjára, és nagyanyjára egy fiatalkorú Gönyün

A fiatal úgy érezte, hogy szüleinek a kapcsolata konfliktusokkal terhelt, emiatt már nem akart velük élni, ezért 2025 nyarán elhatározta, hogy megöli őket.

Hamis euróval fizettek Szombathelyen és Vasváron

Az elkövető emellett csekély mennyiséget meghaladó új pszichoaktív anyagot is megszerzett és magánál tartott.

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?