Egymás után dőlnek a bringás rekordok Budapesten

Farkas Bazsi 2021-06-17 14:07:00
Tegnap újabb csúcsokat mértek a budai rakparton, a Hungária körúton és az Árpád hídon vezető bicikliutakon.

A friss adatokat a Magyar Kerékpárosklub küldte el az Ugytudjuk.hu-nak.

- A budai rakparton múlt héten kedden dőlt meg a legutóbbi rekord, amit tegnap szárnyalt túl az itt bringázó 7660 ember.
- A Hungária körúton még időnk sem volt kitenni a tegnap előtti rekordról szóló hírt, amit aztán rögtön felül is múlt szerdai 2219 bringásról szóló adat.
- Az Árpád híd szerdai 4008 kerékpározójánál csak egy kivételes esetben mértek többet, amikor ott ment el a 2018-as I bike Budapest bringás felvonulás.

Az adatok a Budapesti Közlekedési Központ nyilvánosan elérhető számlálóiból származnak.

Miért kerékpároznak egyre többen?

A Magyar Kerékpárosklub szerint a felújításokkal miatt bevezetett útlezárások sokakat arra ösztönöznek, hogy elkerüljék a torlódások és a parkolóhelyek keresésének nehézségeit.

Azoknak, akik a torlódásokat elkerülendő váltanának biciklire, a Magyar Kerékpárosklub az alábbi útvonaltippeket és közlekedési tanácsok gyűjteményeit ajánlja:

- Észak-déli biciklibarát útvonalak térképei, leírásai, videói a 3-as metró és a rakpart helyettesítésére
- Online és nyomtatott biciklis térképek gyűjteménye
- Hasznos kerékpáros tanácsok a vásárlástól az írott és íratlan szabályokig
- Biciklis oktatóvideók a közlekedéshez

Ezen kívül a Kerékpárosklub most szombaton, majd júliusban és augusztusban is ingyenes biciklis oktatóprogramokat szervez a főváros különböző városrészeiben, ezekre ITT lehet regisztrálni.

A már bringázókat pedig arra biztatja a Kerékpárosklub, hogy segítsenek egy ismerősüknek elindulni biciklivel akár hétvégén vagy a június 26-i I bike Budapest bringás felvonuláson, amire már több mint 6000-en jeleztek vissza a Facebookon.

Szólj hozzá!

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.

Akár csak 2024-ben, tavaly is veszteséget termelt az SZKKA

A tavalyelőtti -60 milliós eredmény, most -10 millióra mérséklődött. Továbbra is bírósági végrehajtás van a cégen.

Japán napot tartottak Győrben - a távol-keleti ország nagykövete is ellátogatott a rendezvényre

Kulturális programokkal, filmvetítésekkel és japán gasztronómiai különlegességekkel telt meg a belváros.

Késsel támadt anyjára, és nagyanyjára egy fiatalkorú Gönyün

A fiatal úgy érezte, hogy szüleinek a kapcsolata konfliktusokkal terhelt, emiatt már nem akart velük élni, ezért 2025 nyarán elhatározta, hogy megöli őket.

Hamis euróval fizettek Szombathelyen és Vasváron

Az elkövető emellett csekély mennyiséget meghaladó új pszichoaktív anyagot is megszerzett és magánál tartott.

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.