Újabb pert nyert meg lapunk főszerkesztője Szendrő-Németh Tamás ellen

ugytudjuk.hu 2021-06-16 10:37:42
A döntés nem jogerős, Szendrő fellebbezett, másodfokon folytatódik az eljárás.

Saját szabályszegését vette videóra az önjelölt séi blogger - ez volt az a cikk, ami miatt Szendrő-Németh Tamás két pert is indított a közelmúltban szerkesztőségünkkel szemben. 

Az első perben azt szerette volna elérni, hogy sajtóhelyreigazításban közöljük, hogy ő nem szegett szabályt. Ebben az ügyben végül a Kúria mondta ki, hogy nem kötelezheti lapunkat sajtó helyreigazításra, mivel a cikk egy közéleti témában mondott ki véleményt.

A második per első fokú tárgyalása tegnap ért véget a Veszprémi Járásbíróságon. Szendrő-Németh Tamás ezt azért indította, mert szerinte a cikk szerzője, az Ugytudjuk.hu főszerkesztője megrágalmazta őt akkor, amikor azt írta, hogy szabályt szegett.

Ugyan főszerkesztőnket, Farkas Balázst jogi tanácsokkal ellátta a Czeglédy és társa ügyvédi iroda, a tárgyalóteremben mégis önmagát képviselve látta el saját védelmét Szendrővel szemben. A több órás tárgyalás végén a bíróság felmentette a cikk szerzőjét.

A bírói indoklás szerint a testület álláspontja az volt, hogy Szendrő nem szegett szabályt, amikor behajtott a kiegészítő táblával ellátott “Mindkét oldalról behajtani tilos” tábla jelzése mellett. Ám mivel az újságíró a kellő körültekintéssel, szakértői véleményre alapozva írta meg cikkét, ráadásul az egy közügyben, nagy nyilvánosság előtt zajló közéleti vitában íródott így nincs miért elítélni a szerzőt.

Főszerkesztőnk tudomásul vette az ítéletet, míg a felperes Szendrő-Németh fellebbezést jelentett be.

Szólj hozzá!

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket. 

Megszüntették a nyomozást abban a feljelentésben, amit a tiszás előválasztás kapcsán Németh Martin tett meg

A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.

Győr továbbra is takarékoskodik: nem kapcsolják vissza a díszkivilágítást, és a legtöbb szökőkút sem indul újra

Pintér Bence polgármester szerint az enyhülés csak átmeneti, ezért az újabb hőhullámra készülve fenntartják a víz- és energiahasználat csökkentésére hozott városi intézkedéseket.

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára.