Holnap kezdődik a 8. Savaria Filmszemle és Konferencia Szombathelyen

Papp László Tamás 2021-06-16 08:08:00
A legjobbnak ítélt versenyfilmek vetítésével indul a program.

Idén a koronavírus-járvány keltette bizonytalanság és a szokottnál rövidebb beküldési határidő ellenére száz film érkezett a hazai és a Kárpát-medencében élő, a magyar kultúra értékei iránt elkötelezett alkotóktól

– tájékoztatott Lovass Tibor, a Helyi Televíziók Országos Egyesületének elnöke, a Savaria Filmakadémia egyesület elnöke, a Göcsej Filmszemle és a Savaria Filmszemle alapítója az MTI szerint.

Hozzáfűzte:

változik a Savaria Filmszemle szerkezete, a Magyar Művészeti Akadémia tagozataihoz igazítva hirdették meg a kategóriákat.

Triennálé-szerűen rendezik meg az eseményt, idén fotó- és filmművészet, irodalom, valamint színházművészet lehetett a téma, a következő években pedig az építészet, a formatervezés, a képzőművészet, a zene és a népművészet is a középpontba kerülhet.

Pénteken délelőtt egy kétnapos szakmai tanácskozás kapcsolódik a filmszemléhez, amely a Kárpát-medence egykori és mai filmszemléit elemzi.

A konferencia előadói között szerepel a kiadott program szerint például Fülöp József animációs filmrendező,  a MOME rektora, Kollarik Tamás producer, rendező, Kucsera Tamás Gergely, a Magyar Művészeti Akadémia főtitkára és Mikulás Ferenc, a Kecskemétfilm Kft. animációs stúdió ügyvezető igazgatója, a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál alapítója is.

Szólj hozzá!

Novembertől a KalászNet váltja a Vidanetet Győrben

Azt ígérik nem fog változni semmi, de néhány apróságra fontos lesz odafigyelni.

Közel 100 mélyszegénységben élő embert kényszerítettek munkára egy Győr melletti gazdaságban

A nyomozó hatóság a férfiakat emberkereskedelem, kényszemunka bűntettével, valamint más bűncselekmény elkövetésével gyanúsította meg.

Rekordmezőny, és nemzetközi klasszisok a hétvégi torna világkupán

A legtávolabbról Ausztráliából és Tajvanról érkeztek tornászok. 28 ezer svácji frank a kupa összdíjazása.

Egy szektor ahol volt repülőrajt - augusztusban újabb rekordot döntött a hazai turizmus

Közel 3 millió vendég, összesen több, mint 7 millió vendégéjszakát töltött Magyarországon. 

Folyamatosan zaklatta volt élettársát egy szombathelyi férfi

Garázdaságtól, rongálástól, magánlaksértéstől sem riadt vissza.

Úgy tűnik Borsi Róbert nem olvassa Szijjártó Péter Facebook-posztjait

Más oka nem lehet, hogy az Audiról homlokegyenest mást mondanak.

Bese atyára kimondták a halálos ítéletet

A NER kedvenc papjának elmondása szerint az Alkotmányvédelmi Hivatalban közölték vele, hogy vége a papi pályájának.

Az Erdészet szerint Kőszegen a már a városban született vaddisznók okoznak károkat, így nem hajlandó intézkedni

Az önkormányzat azonban nem adja fel. Vadisznótalanítási tervet szavazott meg a testület.

Pénteken indul az élvonalbeli férfi kosárlabda bajnokság

A Falco az Oroszlánnyal, a Körmend a Péccsel csap össze.

Szülei tudta nélkül, az ő adataikkal rendelt mobilokat egy szombathelyi fiatal

De fizetni nem akart. Közel másfél millió forintos kárt okozott.

Hihetetlen, mennyi mindenre van hatással a rossz alvás – de szerencsére van megoldás!

A rossz minőségű alvás sokakat érint, aminek különböző okai lehetnek. Azonban a következmények már nagyon is jellemzőek: elégtelen emésztés, súlyingadozás, ingerlékenység, teljesítőképesség és koncentráció romlása is kialakulhat.