Túl sok volt az érdeklődő: lehalt a villanyautósok pályázati weboldala

Nagy Donát 2021-06-14 14:56:23
Így is másfél óra alatt elfogyott az elektromos autósoknak szánt állami ingyenpénz.

Ahogyan az várható volt, idén is villámgyorsan kimerült a tisztán elektromos meghajtású gépjárművek vásárlására vonatkozó állami támogatás keretösszege - írja a villanyautosok.hu.

A villanyautózás mellett döntő vásárlók mindössze másfél óra alatt elvitték a most erre szánt 1 milliárd forintot.

A pályázatok leadása nem ment zökkenőmentesen, ugyanis - most figyeljenek - az erre szolgáló oldal a túlterheltség miatt hosszú időre lehalt. Sokan pedig arra panaszkodtak, hogy több ismert kereskedés nem szerepelt a kereskedői listában, ami meghiúsította a pályázat beadását.

Eljött a villanyautóra vágyók idei nagy napja Magyarországon

Noha már jó ideje növekedésben van az elektromos autók hazai eladása a hagyományos meghajtású autókhoz képest magas áruk még gátat vet gyors elterjedésük elé - írja az azenpenzem.hu. A cikk szerint az elektromos autók megvásárlását ösztönző állami támogatás némileg meggyorsíthatja a villanyautók piaci térnyerését.

A forrás kimerülését követően az alábbi, hibás üzenet fogadta a pályázókat:

Tisztelt Pályázók és Kereskedők! A pályázatok benyújtására szakaszosan, a rendelkezésre álló forrás kimerüléséig van lehetőség. A benyújtás előző szakasza 2021-06-11 napon lezáródott. Pályázatának benyújtására, illetve a kereskedői ajánlatok kezelésére a következő szakaszban, 2021-07-05 8:00 -tól lesz lehetőségük. Kérjük, látogassanak vissza ebben az időszakban!

Itt a lezárás dátuma viszont egyértelműen hibás, hiszen a pályázat nem zárulhatott le a mai, június 14-i indulás előtt, de a következő forduló kezdete is kérdéseket hagy maga után, hiszen a korábbi bejelentés szerint a lakossági pályázat következő fordulója, ismételten 1 milliárd forintos keretösszeggel augusztus 9-én indul, így a fent szereplő dátum vagy hibás, vagy az eddig még be nem jelentett, céges pályázatra vonatkozik.

Szólj hozzá!

Szombathely az ötödik legbiztonságosabb magyar város

A hévíziek érezhetik leginkább biztonságba magukat, Győr a 16. a listán.

Egy old timer Volkswagen bogárral gurul az Őrségbe Magyar Péter

Zala megy és Vas megye következik az országjárásban.

Milyen legyen a karikagyűrűd?

Te mit gondolsz, hogyan lehetne a legjobban kihangsúlyozni a karikagyűrűd stílusát? Ha valami igazán különlegesre vágysz, a mai karikagyűrűk között számos felületkezelési lehetőség közül választhatsz.

Az otthon fűtési rendszer karbantartása: a biztonságos és hatékony működés kulcsa

Otthonunk kényelme és biztonsága nagymértékben függ attól, hogy a fűtési rendszereink milyen állapotban vannak.

Pótfelvételi kisokos: még nem késő egyetemet választani

Július 30. és augusztus 7. között lehet jelentkezni. 

Az adagoló szivattyú: javítsd vagy cseréld?

Gondoltál már arra, hogy mi történik, ha egy adagoló szivattyú felmondja a szolgálatot? A legtöbb jármű és gép számára az adagoló szivattyú kulcsfontosságú, így meghibásodása nem csupán kényelmetlenséget okoz, hanem akár súlyos károkat is eredményezhet.

A bevallások nem megfelelő gyakoriságára figyelmeztet a NAV

Ma indul az új adategyeztetési kampány. 

Nem adott elsőbbséget és balesetet okozott egy férfi Szombathelyen

Az utasa súlyos sérülést szenvedett, őt pedig eltilthatják a vezetéstől. 

Több mint 350 millió forint ment el a VOKS2025 szavazólapokra 

Nem ellenőrizték, hogy valaki többször is kitöltötte-e, elhitték bemondásra, hogy nem. 

Medencék alá műpázsit: Praktikus és esztétikus megoldás

Sokan szembesültek már azzal a problémával, hogy a kerti medencéjük alja megsérült az éles kövektől vagy a felszín alatti gyökerektől. Ez sajnos nem ritka, és többeket elgondolkodtatott már, mivel is lehetne megvédeni a medence alját, hogy ellenállóbb legyen.

14 és fél milliárd forintból bővíti körmendi gyáregységét az Egis

Az állam 3 és félmilliárd forinttal száll be a költségekbe.