Egy cső okozta az európai kamionbajnok vesztét

Papp László Tamás 2021-06-12 19:06:29
Műszaki hiba miatt nem ért célba a szombathelyi Kiss Norbert a gyorsasági kamion Európa-bajnokság szezonnyitó versenyhétvégéjének első futamán.

A német Sascha Lenz nyerte a gyorsasági kamion Európa-bajnokság szezonnyitó versenyhétvégéjének első futamát szombaton a Hungaroringen, míg a kétszeres Eb-győztes Kiss Norbert, a Révész Racing pole pozícióból rajtoló pilótája műszaki hiba miatt nem ért célba – írja az MTI.

A 36 éves szombathelyi versenyző a délelőtti szabadedzéseken a leggyorsabbnak bizonyult, azokat követően pedig komolyabb gond nélkül hozta le az időmérőt és szerezte meg az első rajtkockát, miután több mint egy másodperccel jobb köridőt ért el a másodikként záró Lenznél.

A 11 körös első futam gördülő rajtja után Kiss valamivel korábban fékezett az első kanyar előtt, mint Lenz, de a magyar versenyző a belső kanyaríven maradt, így a riválisnak nem volt esélye megelőzni őt. A Révész Racing pilótája a harmadik kör végéig folyamatosan növelte az előnyét közvetlen üldözőjével szemben is, a célegyenesben azonban műszaki hiba miatt lelassult a versenykamionja, így a negyedik kört már Lenz kezdte meg az élen.

Kiss a kör végén kiment a boxba, és nem is tudott visszajönni a pályára, kénytelen volt feladni a viadalt. Később kiderült, csupán egy cső mozdult el a helyéről, ez pedig könnyen javítható, ugyanakkor a magyar versenyző minden bizonnyal egy futamgyőzelemtől esett el emiatt.

Lenz a leintésig nem hibázott, és tekintélyes, csaknem 10 másodperces előnnyel diadalmaskodott az idény első futamán, mögötte a hatszoros Európa-bajnok honfitársa, Jochen Hahn lett a második, míg a versenysorozat 2017-es bajnoka, a cseh Adam Lacko a harmadik. Az idénynyitó versenyhétvége második futamát 15.50-kor rendezik a Hungaroringen.

Eredmények:
Kamion Eb, 1. forduló, 1. futam (Hungaroring, 11 kör, a dobogósok):
   
1. Sascha Lenz (német, MAN) 25:50.5 perc
2. Jochen Hahn (német, Iveco) 9.917 másodperc hátrány
3. Adam Lacko (cseh, Freightliner) 10.783 mp h.

Szólj hozzá!

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.