Kijött a magyar TOP100 vagyon listája: Mészáros Lőrinc felfoghatatlan összeget harácsolt össze

Nagy Donát 2021-06-10 08:04:00
Több pénze van, mint San Marino éves GDP-je.

A 100 Leggazdagabb magyar listáját már nem Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, hanem Mészáros Lőrinc vezeti - írja a HVG.

A számok alapján a járvány okozta válság ellenére tovább nőtt a 100 leggazdagabb magyar vagyona.

Az idei összeállítás adatai szerint az összesített vagyon 5586,7 milliárd forintot tett ki. Ez 2002-ben például még csak 632,4 milliárd forint volt. A lista élére ezúttal Mészáros Lőrinc került, Csányi Sándort váltva. Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója 2011 óta vezette a sort.

A lista:

  • Mészáros Lőrinc: 455 milliárd Ft.
  • Csányi Sándor: 420 milliárd Ft.
  • Gattyán György: 305 milliárd Ft.
  • Felcsuti Zsolt: 246 milliárd Ft.
  • Veres Tibor: 230 milliárd Ft.
  • Bige László: 201 milliárd Ft.
  • Széles Gábor: 181 milliárd Ft.
  • Szíjj László: 177 milliárd Ft.
  • Jellinek Dániel: 170 milliárd Ft.
  • Kasza Lajos: 121 milliárd Ft.

Mészáros Lőrincnek így több pénze van, mint San Marinonak, Szamoának, a Dominikai Közösségnek, Mikronéziának vagy a Marshall-szigeteknek.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A 100-as listán idén hét új szereplő van:

  • Gál Miklós, aki az MKB Bankból, Takarékbankból és Budapest Bankból most alakuló Magyar Bankholding Zrt. résztulajdonosa, vagyonát 41,5 milliárd forintra becsülik, ezzel a 32.
  • Balázs Attila, a Bayer Construct építőipari cégcsoport tulajdonosa 27 milliárd becsült vagyonnal az 57.
  • Illés Tamás, aki 64. (25 milliárd forint), és
  • Kreinbacher József, aki a 65. helyen végzett (23,9 milliárd forint).
  • Keszthelyi Erik, aki néhány évvel ezelőtt robbant be a biztosítási piacra most a 72. a 20,9 milliárd forintos vagyonával.
  • Gregorics László és Gödry Zoltán, akik az élelmiszer-kereskedelemben egyre meghatározóbb Halker cégcsoport tulajdonosai, becsült vagyonuk közel 20 milliárd forint, ami a 75. helyre volt elég.
  • Tibor Dávid, az elmúlt hónapokban hihetetlen tőzsde száguldást mutató Masterplast többségi tulajdonosa a 94. helyen „mutatkozott be” 12,3 milliárd forinttal.

A 100 Leggazdagabb magyar című lista idén is megpróbálja felsorolni, kik a legbefolyásosabbak. A 11 politikai elemző hangsúlyozottan szubjektív véleménye szerint az élen most is a miniszterelnök áll. A sorrend:

  • Orbán Viktor
  • Csányi Sándor
  • Mészáros Lőrinc
  • Pintér Sándor
  • Rogán Antal
  • Szijjártó Péter
  • Matolcsy György
  • Garancsi István
  • Varga Mihály
  • Kubatov Gábor.

A legbefolyásosabb 50-esek közé több bankár és üzletember is felkerült, de az ellenzéki politikai oldalról csak ketten „jutottak be”: Karácsony Gergely (22.) és Gyurcsány Ferenc (27.).

Szólj hozzá!

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.