Visszavonult a kézilabdázó Orbán Adrienn

Fehér Buda 2021-06-09 20:15:00
Az utolsó klubja, a Szombathelyi KKA honlapján jelentette be a 34 éves jobbszélső.

Bejelentette visszavonulását Orbán Adrienn háromszoros Bajnokok Ligája-győztes kézilabdázó.  "Huszonöt éve találkoztam először a kézilabdával, azóta több ezer edzésen és több száz mérkőzésen túl vagyok. Rengeteget köszönhetek ennek a sportágnak, hosszú, sikerekben gazdag pályafutást tudhatok magamnak, amire nagyon büszke vagyok és nem is kívánhatnék szebbet" - nyilatkozta utolsó klubja, a Szombathelyi KKA honlapján a 34 éves jobbszélső.

Hozzátette, most jött el az ideje, hogy jó érzésekkel befejezze a kézilabdázást és egy új szakasz következzen az életében. Orbán a bajnokságot és a Magyar Kupát egyaránt hét, a Bajnokok Ligáját három alkalommal nyerte meg a Győri ETO színeiben. Szülővárosa csapatán kívül játszott a Vác és a Kisvárda együttesében, majd egy szezont töltött Szombathelyen, írja az MTI.

A válogatottban 2009 és 2018 között 48 mérkőzésen 66 gólt lőtt. Tagja volt a 2009-es világbajnokságon kilencedik, és a 2018-as Európa-bajnokságon hetedik helyet elért csapatnak.

Szólj hozzá!

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.