Bajnok a Haladás futsalcsapata!

Fehér Buda 2021-06-09 20:54:00
Történetében először hódította el a trófeát a zöld-fehér együttes.

A Haladás VSE fennállása során először nyerte meg a futsal NB I-et, miután a döntő negyedik, szerdai mérkőzésén házigazdaként 4-1-re legyőzte a Berettyóújfalu csapatát, és ezzel

3-1-re diadalmaskodott a párharcban.

Az első félidő derekánál a hazaiak szereztek vezetést, miután Nagy Kevin lövése Sándor Máté kapusról a hálóba pattant. Bár a kísérlet előtt a labda már teljes terjedelmében áthaladt az alapvonalon, a játékvezető megadta a gólt. A Haladás a folytatásban büntetőt hibázott, de később - az immár hatszoros bajnok - Dróth Zoltán akcióból növelte csapata előnyét.

A szünet után Nagy Kevin bombagólt szerzett, majd Dávid Richárd volt eredményes, és bár a címvédő Berettyóújfalu átállt a létszámfölényes támadójátékra, Nagy Imre révén csupán a szépítésre futotta az erejéből, írja az MTI.

A harmadik helyet a Magyar Kupa-győztes Veszprém szerezte meg, amelynek legeredményesebb játékosa, Tatai József lett a gólkirály 45 találattal.

Eredmény, döntő, 4. mérkőzés: Haladás VSE - Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 4-1 (2-0)

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Haladás javára.

Hideg idő és többször havazás is várható a jövő héten

Hajnalonként néhol akár mínusz 10 Celsius-fokot is mérhetnek, illetve napközben is alig fagypont felett alakul a hőmérséklet.

Magyarországon még nem azonosították be az omikron variánst

Ausztriában már felbukkant az új variáns.

Tizenhárom utasnál mutatták ki az omikron variánst a Dél-Afrikából Hollandiába érkezett járaton

A fertőzötteket egy Amszterdam közelében lévő őrzött hotelben szállásolták el, ahol legalább öt napig kell maradniuk.

A harmincasok jól jártak a hatos lottó sorsolásán

Ezeket a számokat húzták ki a héten.

Elhunyt Sir Frank Williams, a Williams F1-es csapat legendás alapítója

Rekordhosszan, 50 éven keresztül vezette a csapatot.

Dél-afrikai szakértő: nem okozott súlyos betegséget az omikron vírusváltozat

Okkal lehet bízni abban, hogy a jelenlegi vakcinák továbbra is védenek a koronavírus-fertőzés okozta súlyos megbetegedések ellen.

Több milliárdot fizettek Einstein egyik kéziratáért

Rekordáron kelt el a történelmi értékű dokumentum.

Feltámasztják a Power Rangers-t

A Zordok újra összekapcsolódnak.

742 ezren kaptak oltást az akcióhéten

Eddig pénteken oltakoztak a legtöbben.

Merkely Béla: a nyugodt karácsony azon múlik, hányan veszik fel a harmadik oltást

A jövőre vonatkozóan azt mondta: egy pontosan meg nem határozható idő múlva megszelídül a vírus.

Évtizedekkel korábban megindult a Jeges-tenger felmelegedése, mint azt eddig hittük

Már a 20. század elején melegebb víz érkezett északra az Atlanti-óceánból.