Bútorlappal ütötte, golyóstollal szurkálta a fejét zárkatársának egy rab a szombathelyi börtönben

Vágvölgyi Bálint 2021-06-09 09:31:46
Vádat emeltek ellene.

A Szombathelyi Járási Ügyészség két ügyben is súlyos testi sértés bűntette miatt emelt vádat azokkal a más ügyben elítélt férfiakkal szemben, akik a vád szerint a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben bántalmazták a zárkatársukat.

Az egyik ügyben a vádirat szerint az erőszakos többszörös visszaeső vádlott 2019 augusztusában szóváltást követően az ágyban neki háttal fekvő sértettre támadt, őt hátba rúgta, majd a zárkában lévő emeletes ágy létrájának egyik vascsövével is többször megütötte a végig fekvő helyzetben lévő zárkatársát és okozott neki nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérüléseket.

A másik ügyben a vádirat szerint a többszörös visszaeső vádlott 2020 augusztusában szóváltást követően egy, a zárkában rendszeresített székkel, úgynevezett stokival akarta megütni a zárkatársát, akinek sikerült a vádlott lábát megfogni. A vádlott azonban ekkor többször ököllel fejbe ütötte őt, majd egy zárkában lévő bútorlappal is többször megütötte a sértettet. Miután a vádlott a sértettet az ágyra lökte a fejét egy golyóstollal többször megszúrta, ezután pedig a lábánál fogva lerántotta a földre. Miután a sértett a fürdőbe menekült a vádlott követte őt és ott is többször arcul ütötte.

A bántalmazás következtében a sértett nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérüléseket szenvedett.

Mindkét ügyben a járási ügyészség a vádlottakkal szemben végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozta.

Szólj hozzá!

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.

A távfűtés leállítását tervezi a Győr-Szol – a meleg idő miatt mától zajlik az átállás

Május közepéig még visszakapcsolható a rendszer, ha lehűlés jön.

Vonat helyett busz jár Csorna és Sopron között öt napon át

Pályakarbantartás miatt teljes vágányzár jön, a menetrend is több ponton módosul.

Mi az a tranzakciós tanácsadás, és milyen helyzetekben lehet rá szükség egy vállalkozásnál?

A vállalkozások életében mindig van az a pont, amikor stratégiai döntéseket kell hozni, hiszen növekedni szeretnének, befektetőket vonnának be, esetleg egy új piacra kívánnak belépni.

Emberrablást terveztek Mosonmagyaróváron - még az akció előtt lecsaptak rájuk a hatóságok

Vádat emeltek négy férfi ellen, a bűncselekményt a lehallgatásoknak köszönhetően sikerült megakadályozni.

Szabó Bálint mikrofonvégre kapta Ágh Pétert

A fideszes politikus csakis ugyanazt hajtogatta.

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.