Egyelőre nem tudni, kaphat-e királyi címet Harry herceg és Meghan Markle lánya

Fehér Buda 2021-06-08 09:05:00
Mindenesetre beszédes, hogy a bátyja, Archie nem kapott.

Vasárnap született meg Meghan Markle és Harry herceg második gyermeke, Lilibet Diana Mountbatten-Windsor. A kislányt nevét II. Erzsébet beceneve ihlette, az uralkodót ugyanis a családján belül sokan csak Lilibetnek hívják, míg a Diana nevet a nagymamája, Harry herceg édesanyja tiszteletére kapta. A párnak már van egy kétéves kisfia, Archie Harrison, aki annak ellenére, hogy II. Erzsébet dédunokája, egyetlen királyi címet sem kapott, így most sokan azon gondolkoznak, vajon Lilibet esetében is így járnak-e el.

Azt, hogy melyik családtagok kaphatnak címet, a királyi kiváltságlevél határozza meg. Jelenleg egy 1917-es kiváltságlevél dönti el, hogy mely családtagokat illeti a külön megnevezés, amelyet még V. György király adott ki. A levél alapják az uralkodó gyermekei, az első fiúgyermekek gyermekei, és az wales-i herceg legidősebb fiának legidősebb fia, jelen esetben Vilmos herceg kaphat csak királyi címet. Ezért nincs Archie-nak címe, és valószínűleg ezért nem kap majd Lilibet sem.

Azt azonban érdemes megjegyezni, hogy a gyermekek II. Erzsébet dédunokái, így elvileg járna nekik a gróf és a grófnő megnevezés, amelyet Archie esetében Meghan és Harry herceg elutasítottak. Ha Lilibet esetében meggondolják magukat, akkor a kislányból grófnő is lehet, így Lady Lilibetnek kellene megnevezni őt mindenféle hivatalos kommunikációban.

Ugyanakkor, a kiváltságlevél értelmében, amikor Károly herceget királlyá koronázzák, akkor a két gyermekből, mint az uralkodó unokáiból automatikusan herceg és hercegnő lesz, ha úgy döntenek, elfogadják a királyi címet.

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatja ki a Rendőrség Pintér Bencét a fideszes miniszteri biztos, országgyűlési képviselőjelölt által felügyelt önkormányzati cég furcsa szerződései ügyében

A polgármester szerint a cég többször kijátszotta azt, hogy ne kelljen közbeszerzést kiírniuk, így az általuk kiválasztott vállalkozásoknak szignóztak ki munkákat.

Szijjártó Péter: hatszáz munkahely vált betonbiztossá a MAM-Hungáriánál a kormány támogatásával Vaskeresztesen

4 milliárd 500 millió forintnyi fejlesztést jelentett be a miniszter. A kormány 870 millió forintnyi támogatást csap hozzá a költségekhez.

Házasság hete 2026 Győrben - a hűség szabadsága

Előadások, séták, gyertyafényes randevúk és közös élmények várják a párokat február 1. és 19. között.

Gyorsabban melegszik a Föld, mint ahogy a modellek követni tudnák – a légszennyezés eddig elfedte a helyzet valódi súlyosságát

Az 1,5 °C-os melegedési küszöb felett olyan világba lépünk, ahol már nemcsak fokozatos, hanem láncreakciószerű és visszafordíthatatlan éghajlati változások indulhatnak be.

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.