12 méter magas kereszttel épül új temető Kőszegen

Nagy Donát 2021-06-07 18:00:23
A következő 30 évre megoldódhatnak a város temetkezési gondjai.

Új köztemetőt építenek Kőszegen, derül ki a zöldhatóság hirdetményéből. A kijelölt, majdnem 2 hektáros terület a várostól délre, a Rohonci utca és Lóránt Gyula utcák által határolt övezetben található, jelenleg szántóként hivatkoznak rá. E területrészeket az elmúlt években csak alkalmilag művelték, annak begyepesedését, cserjését elkerülendő.

A dokumentum szerint az új temető 30 évre biztosítja Kőszeg város kegyeleti ellátását.    

A fő bejárat vélhetően a Lóránt Gyula utca felől nyílik majd, ide egy 35 férőhelyes parkolót is építenek, de a főkapuban virágüzlet, a gyalogoskapuban esőbeálló és kerékpártároló szintén létesül. Természetesen lesz egy ravatalozó épület is, ami 500 m2-es lesz, és a szokásos belső infrastruktúrát, valamint a közlekedési hálózatot is kialakítják zöldfelületekkel és kiszolgáló létesítményekkel.

A terek és az utak jól átlátható rendszerének a középpontjában egy 12 méter magas kereszt fog állni.

A belső utak mentén 6-8 helyen 4-5 m2 burkolt és növényzettel körbevett hulladéktároló konténert is elhelyeznek. Az elektromos vezetékek nem fogják elcsúfítani a temetőt, ugyanis a teljes elektromos ellátórendszert földárokban fogják vezetni. Gáz közmű nem létesül, mert a fűtés levegő-levegő, vagy levegő-víz hőszivattyúkkal oldható csak meg.

 

Zajongástól elvileg nem kell majd tartani, ugyanis a ravatalozó épület fűtése-hűtése levegős hőszivattyúval tervezett, így a kültéri egységének zajkibocsátása 73-78 dB közötti lesz. A tervek szerint a zaj magán ingatlanokat nem fog érinteni.

A dokumentumban azt írják, hogy a sírgödrök kiemelése és zöldfelület gondozása kisteljesítményű gépekkel történik majd, a kibocsátott légszennyező anyagok mennyisége elenyésző, illetve a szélnek kitett területen ezek felhígulása is gyorsan megtörténik.

Az előzetes vizsgálati anyagot a velemi Ökokontroll Bt. készítette el. A temetőhöz még 2020 januárjában ígért 800 millió forint állami pénzt Ágh Péter (Fidesz-KDNP), a térség országgyűlési képviselője. Kérdéseinket elküldtük a város polgármesteri hivatalának, a válaszokat természetesen közzé fogjuk tenni.

Szólj hozzá!

Mínusz 13 milliárdra, 705 millió plusz jutott Győrnek

Mindezt széles mosollyal jelentette be Fekete Dávid - egy posztban.

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a JUSTNature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.