Berki Krisztián tagadta bűnösségét a büntetőfékezéses ügyben

Papp László Tamás 2021-06-04 14:05:00
Mivel nem fogadta el az ügyészség indítványát, az eljárás folytatódik a bíróságon. Az biztos, hogy az izomceleb egyelőre nem kapja vissza a jogosítványát.

A Fővárosi Törvényszék szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleménye szerint a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróság előkészítő ülést tartott egy olyan büntetőügyben, amelyben a terheltet közúti veszélyeztetéssel, valamint jelentős, illetve nagyobb kárt okozó rongálással vádolja az ügyészség.

Berki Krisztiánról van szó. 

A Blikk tudósítása szerint:

Az egykori Fradi-vezérnek azért kell felelnie, mert a vád szerint büntetőfékezett egy busz előtt.

Fotó: Berki Krisztián Facebook-oldala

A mai tárgyalásra több sértettet, illetve tanút is idéztek, többek közt Berki feleségét, Mazsit is, ám ő nem jelent meg a bíróságon. Az izomceleb azzal védekezett, hogy azért vezetett jogsi nélkül, mert a lányát kellett orvoshoz vinnie. A bíróság nem enyhült meg az érvek hallatán, a döntés az, hogy nem kapja vissza a jogosítványát – írja a bulvárlap.

A vádirat szerint a terhelt 2018 márciusában a KRESZ több előírását is megszegve vezetett egy személygépkocsit, amelynek sebességét –egy autóbusz megelőzését követően –forgalmi ok által nem  indokoltan hirtelen fékezéssel lecsökkentette.  

Az  autóbusz vezetője a késedelem nélkül megkezdett lassítás és vészfékezés ellenére sem tudta elkerülni a személygépkocsival való ütközést.

A szándékos veszélyhelyzet-okozás miatt történt ütközés következtében az autóbuszban több mint 2,5 millió, míg a gépkocsiban több mint 14 millió forint anyagi kár keletkezett – fogalmaz a bírósági közlemény.

A törvény szerint, ha a vádlott az előkészítő ülésen a bűncselekmény elkövetését beismeri és a tárgyaláshoz való jogáról lemond, az ügyészség  alternatív  indítványként 2  év 6 hónap szabadságvesztést, 3  év közügyektől  eltiltást, valamint 3 évi közúti járművezetéstől eltiltást tindítványoz a számára.

A megtartott előkészítő ülésen a terhelt a bűnösségét nem ismerte be, így a bíróság tárgyalásra utalta az  ügyet. Az  ügyészség és  a  védelem  képviselője  előterjesztették  bizonyítási  indítványaikat.

Az utóbbiak közül egyet –amely arra  irányult, hogy a  vádlott  vezetői engedélyét még az eljárás befejezése előtt adja vissza – a bíróság elutasította.

A következő  tárgyalás 2021.  július 12-én  és 13-án  lesz, ekkor a  vádlott, a tanúk és a szakértők meghallgatása várható – zárul a közlemény.

 

Szólj hozzá!

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.