Közel 6 millió forintért árverezték el Adolf Hitler vécéjének kulcsát

Fehér Buda 2021-05-31 18:47:11
A kulcsot egy brit pilóta találta meg Hitler asztalában.

14 ezer fontért, azaz nagyjából 5,6 millió forintért elárvezeték Hitler vécéjének kulcsát, írja a Metro. A Führer illemhelyiségének a kulcsát eredetileg sokkal kevesebbre, 300 fontra értékelték, az árverezésen viszont egy kisebb háború alakult ki néhány brit és német licitáló közül. A kulcsot végül a brit fél vitte el, úgyhogy a kulccsomó nem térhet vissza Berlinbe, írja a Metro.

A kulcsot eredetileg egy brit pilóta találta meg Hitler asztalában, nem sokkal a Führer halála után, amikor a szövetségesek elfoglalták Berlinbt. A pilóta szuvenírként magával vitte a náci vezér kulcsait, amik 76 évig lapultak, végül egy kenti aukciós házban bukkantak fel.

A két kulcshoz egy kulcstartó is jár, amin a Reichskanzlei, azaz Birodalmi Kancellária feliratat, valamint a Herren W, azaz urak W felirat látható a 166-os szám mellett. A kulccsomóhoz a brit pilóta, A.A Williams személyes levele is tartozik, ami a tárgy hitelességéről szól. Williams egészen a haláláih megtartotta a szuvenírt, amelyek ezután egy kis múzeumbant találtak új otthonra.

A kulcsokat aztán egy privát gyűjtő vette meg 10 évvel ezelőtt, tőle került át az aukciós házba a történelem egy kis darabja, itt gondolták azt, hogy a kulcsok valószínűleg 300 font körül kelnek majd el. Az aukciós ház szerint Hitlernek minden bizonnyal személyes mosdója és öltözködője volt, ezek a kulcsog valószínűleg azokat nyitották. 

A Kancelláriára bejutó szövetséges katonáktól tudjuk, hogy az épületben mindenféle csecsebecsét szórtak szét a menekülő nácik, sokan közülük ezekből a tárgyakból felmarkoltak néhány darabot, hogy a háború után hazatérjenek velük. 

 

Szólj hozzá!

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.