Így lett közparkból magánparkoló a győri Táncsics Mihály utcában

Pintér Bence 2021-05-30 16:35:00
105 aláírást gyűjtöttek helyiek, de már késő: a területet eladták, a murvás parkolót felhúzták.

Egy kutyások, sétálók által kedvelt kis zöldterületi szakasz szűnt meg az elmúlt hónapokban a győri Táncsics Mihály utcában, hogy helyén egy magáncég építsen parkolót – derül ki a Szedett Szemét mozgalom egyik alapítója, a környéken lakó Kósa Roland leveléből, amelyet a többi győri lap mellett a mi szerkesztőségünkhöz is eljuttatott, de ami egyébként a Facebookon is olvasható.

A környéken módosították a rendezési tervet, amelyet Borsi Róbert önkormányzati képviselő (Fidesz) azzal indokolt, hogy az utca parkolási problémáit fogják megoldani a rendezési terv módosításával és új parkolók kialakításával. A szeptember 29-i közgyűlésen elfogadták a tervezetet, Borsi Róbert felszólalásában is (30:10-31:30 perc a videóban) az utca parkolási problémáira, és azok megoldására hivatkozik.

47.6728604,17.6369986

A Google Térkép segítségével megtalálhatja a helyi vállalkozásokat, megtekintheti a térképet, és útvonaltervet készíthet.

„Sem én, sem a többi lakó nem ellenkezett a beruházás ellen, hiszen valóban komoly parkolási gondokkal küzdött és kűzd az utca, és habár fájó volt a zöldterület elvesztése, bíztunk a városvezetés döntésében. Ez hiba volt, ugyanis az egész folyamat során elhallgatta a lakók elől Borsi Róbert képviselő úr a módosítás valódi szándékát: a Kardirex dolgozói parkoló kialakítását és a terület értékesítését” – írja Kósa Roland. Az adott területet idén márciusban 21 millió forintért adták el a Kardirexnek.

2021 márciusában indult el a beruházás, aminek végén a lakóközösség döbbenten tapasztalta, hogy a parkoló nem a lakók számára készül, hanem az a Kardirex dolgozói parkolója lesz. A korábbi zöldterület helyére egy poros, murvás parkoló került, amit ráadásul elkerített és zárhatóvá tett az új tulajdonos; a beruházás során kivágtak több bokrot, és egy kisebb fát. „A családok, kutyások, idősek által kedvelt zöldterület megszűnt, a lakóközösségnek ígért további beruházásokról egyelőre nem hallani, (útmenti parkolók, új játszótér kialakítása stb.), mindössze a házak előtt található amúgy sem használt padokat cserélték ki” – áll a levélben.

Nem javult a parkolás

Ráadásul Kósa Roland szerint a parkoló kialakításával megnövelték a lakóházak eddig nyugodt, erkélyes oldalán a forgalmat, a garázsok előtti amúgy is rossz állapotú útburkolatot tovább terhelték, nem utolsó sorban pedig eladtak egy zöldterületet, ami az 1960-as években játszótérnek épült, és mindig is közösségi funkciót töltött be. A levél szerint még az utca parkolási gondjai sem enyhültek: az új parkolót csak napközben használják a Kardirex dolgozói, este és hétvégén üresen áll, a lakók továbbra is nehezen parkolnak az utcában.

Kósa Roland ezért aláírásgyűjtésbe is kezdett a témában áprilisban azzal a céllal, hogy a területet alakítsák vissza zöldterületté, és az arrébrakott szelektív hulladékgyűjtőt helyezzék vissza az erdeti helyére. Az ívet 105 helyi lakos írta alá. Borsi Róbert képviselő az emailes megkeresésekre egy idő után nem reagált a témában.

„Bátran állíthatjuk, hogy a fenti változtatás nem szolgálta, és nem szolgálja a lakók érdekét, a városvezetés a valós szándékot elhallgatva, a helyi lakosokat félrevezetve átadta a városunk egyik értékes zöldterületét egy magáncégnek” – összegez Kósa Roland. „A murvás parkolóból valószínűleg már soha nem lesz zöldterület, de a város többi lakosa talán tanulhat az esetből, és korábban fényt deríthetnek egy-egy helyi módosítási javaslat valódi szándékára” – zárul a levél.

Szólj hozzá!

Hogyan szerezhető be gyorsan és egyszerűen a cégkivonat?

Sürgős ügyintézés vagy vásárlás kapcsán gyakran merül fel az igény, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjünk a szükséges dokumentumokhoz.

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.

Autós üldözés volt Győrben

Hosszas autósüldözés Győr belvárosából az M1-es autópályáig tartott.

Meghalt Ferenc pápa

A katolikus egyház első emberét húsvéthétfőn, 88 éves korában érte a halál. 

Hogyan találhatunk magunknak jól fizető állást?

A híroldalak időről időre foglalkoznak azzal a kérdéskörrel, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni, melyikkel mennyit lehet kezdőként vagy tapasztalt szakemberként keresni. Mivel manapság egyáltalán nem ritka az, hogy az emberek átképzik magukat, ezért mindenképpen érdemes figyelemmel követni ezeket a híreket.

Vasárnap és hétfőn is várja a gyerekeket a Fő téri vidámpark Szombathelyen

Hétfőn Bing nyuszival is találkozhatnak a legkisebbek.

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.