8,5 milliárdos vagyont hagyott a családjára Fülöp herceg

Fehér Buda 2021-05-29 16:57:20
A pénz legnagyobb részét II. Erzsébet kapja, de még Harry hercegnek is jut az örökségből.

30 millió fontot, azaz nagyjából 8,5 milliárd forintos vagyont hagyott a családjára Fülöp herceg. A brit The Sun azt írja, a herceg az egész családjára gondolt, amikor megírta a végrendeletét, így Harry herceg, de még a pedofília botrányba kavarodott András herceg is kap majd az örökségből.

A pénz legnagyobb részét természetesen Fülöp felesége, II. Erzsébet kapja majd meg, azt egyelőre nem tudni, hogy pontosan milyen arányban osztják majd szét az örökséget. A Sun belsős információkra hagyatkozva azt írja, Fülöp már régebben elékszítette a végrendeletét, így Harry herceg viharos távozása nem változtatott azon,hogy miként osztotta el a vagyonát a családja körében.

A herceg a végrendeletében három olyan embert is megjelölt, akik ugyan nem a családjához tartoznak, de az élete utolsó éveiben sokat tettek érte. A herceg legközelebbi beosztottjai, így például a tanácsadója, vagy a sofőrje mind kap egy-egy részt az örökségből.

Fülöp herceg a múlt hónapban hunyt el, alig pár héttel a 100. születésnapja előtt. A temetésén részt vett a csaldája minden tagja, így Harry herceg is, aki az Egyesült Államokból most először tért vissza az Egyesült Királyságba. Ott volt András herceg is, aki azóta aktívan kerüli a rivaldafényt, hogy kiderült, szoros szálak fűzték Jeffrey Epsteinhez, aki azzal bukott le, hogy pedofilhálózatot üzemeltetett.

A The Sun hozzá teszi, hogy a Fülöphöz közel állókazt mondják, a herceg sosem tartott haragot, ezért várható volt, hogy senkit sem ír majd ki a végrendeletéből. Fülöpnek és II. Erzsébetnek négy gyermekük született, ők a pénz mellett megörökölték az édesapjuk 13 ezer kötetes könyvtárát is, amelyet a Buckingham-palotában őriznek. 

A brit királyi családban az a hagyomány, hogy az elhunyt családtag örökségét az öröklési sorban a következő herceg vagy hercegnő kapja, így a tradíciók alapján Károly hercegre szállt volna az édesapja teljes vagyona. Fülöp herceg azonban nem csak itt szakított a hagyománnyal, az uralkodók végrendeletét a múltban rendszeresen közzétették, ám ezt egy ideje már nem teszik, annak ellenére, hogy Angliában minden ilyen dokumentumot, tehát még azokét is, akik nem közszereplők, nyilvánosságra hozzák.

Szólj hozzá!

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.

Szeles Szabolcs egyszerre volt Győr és a WHB pénzügyi jolly jokere

A politikus vagyonnyilatkozatai és pályája alapján jól kirajzolódik, hogyan épül fel egy klasszikus NER-karrier Győrben.

Ónos eső miatt figyelmeztetnek, de marad az enyhe idő

Citromsárga riasztás van érvényben több északi vármegyében, napközben többfelé várható csapadék.

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.

Az aHang megmérte: tízből hat magyar nyilvános Orbán-Magyar vitát szeretne a választások előtt

A friss közvélemény-kutatás szerint a választók többsége támogatná, hogy miniszterelnök-jelölti vitát tartsanak.