Váratlanul kirúgták és hazarendelték a thaiföldi magyar nagykövetet

Székely Zoárd 2021-05-28 18:30:00
Tisztségéhez méltatlan viselkedés volt az indok.

Váratlanul nemcsak hazarendelték bangkoki állomáshelyéről Bus Szilvesztert, a Thaiföldön szolgáló magyar nagykövetet, hanem el is bocsátották a Külgazdasági- és Külügyminisztérium kötelékéből, méghozzá a hivatalos indoklás szerint tisztségéhez méltatlan viselkedés miatt – tudta meg a hvg.hu.

Mindez már hetekkel ezelőtt történt, a nagykövetség honlapján pedig már nem is szerepel Bus Szilveszter neve, helyette egy ideiglenes ügyvivő, Bálint Anna Erzsébet irányítja a diplomáciai kirendeltséget.

Mesterházy Attila, az MSZP parlamenti képviselője egy Facebook-videóban kérdezte Szijjártó Pétertől, hogy miért kellett ilyen sietősen cselekedniük, mivel ő úgy tudja, a nagykövetet még a Külügyminisztériumból is eltávolították.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

„Nagy a hallgatás. (…) Volt arra példa, hogy a Külügyminisztérium agyonhallgatott egy nagyköveti hazarendelést, ez Kaleta Gábor ügye volt”

– mondta Mesterházy, aki az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke is. Emlékeztetett: Kaleta Gábor pedofilbotrányba keveredett, számítógépén 2019 tavaszán több mint 19 ezer, kiskorúakról készített pornográf felvételt foglaltak le, őt pedig titokban szállították haza Magyarországra.

Szinte lehetetlen gyermekpornográfia miatt börtönbe küldeni valakit Magyarországon

Nagy felháborodás követte a Budai Kerületi Bíróság döntését, miszerint Kaleta Gábor, volt perui diplomatát egy év felfüggesztett börtönre és 540 ezer forintos pénzbírságra ítélték 19 ezer darab, gyermekekről készült pornográf felvétel birtoklása miatt. Ezzel kapcsolatban adott ki közleményt a Legfőbb Ügyészség, melyben azt írják, A volt diplomata ügyében kiszabott ítélet beleillik az eddigi ítélkezési gyakorlatba, attól nem tér el.

Bus Szilveszter 2017 végén kapott nagyköveti megbízatást, előtte a külügyi tárca déli nyitásért felelős helyettes államtitkára volt, azelőtt szintén diplomáciai szolgálatot látott el: volt például nagykövet Jakartában, illetve Új-Delhiben is. Bangkoki nagykövetként legutóbb akkor került be a hírekbe, mikor tavaly novemberben koronavírus-fertőzést kapott Szijjártó Péter miniszter távol-keleti útja során.

A minisztérium ma délután válaszolt a lap kérdésére: megerősítették az információt, miszerint Bus Szilvesztert visszahívták Bangkokból.

„Bus Szilveszter 1991 óta volt a Külügyminisztérium állományában. Bangkoki külszolgálata 2021. április 30-án lezárult, már nincs a KKM állományában."

Arra azonban nem kaptak választ, hogy valóban tisztségéhez méltatlan viselkedés volt a kirúgás indoka.

 

Címlapfotó: MTI/Máthé Zoltán

Szólj hozzá!

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.

Közel félmilliárd forint mínusszal zárt tavaly az Illés Sport Alapítvány

1 milliárd 800 millió forintra csökkent a szervezet állami támogatása. Szalai Ádám és Schäfer András veheti át az utánpótlásbázis.

Ismét Pozsonyban vendégszerepel a Győri Balett

A győriek előadása a műfajilag is rendkívül színes programot kínáló Magyar Kulturális Hét Pozsonyban nevű rendezvénysorozat idei évadának egyik kiemelkedő pontja.

Gyors, de lehet kényelmes is? Országúti bringa hétköznapi szemmel

Ha valaki meghallja azt, hogy országúti kerékpár, legtöbbször a Tour de France ugrik be.

Hetedszerre is Európa legjobb női kézilabdacsapata az Audi ETO KC

Az Odense sem okozott gondot a  győri csajoknak.

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.

Egy gólos győzelemmel döntős az Audi ETO KC a Final Four-ban

29:28-ra győzték le a győri lányok a dán riválist.