Ungár: a lakhatási válságra nem az a megoldás, hogy odaadjuk az ingatlanokat a Fidesz embereinek

ugytudjuk.hu 2021-05-26 14:57:00
Az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője szerint országosan is szükség lenne egy normális bérlakásprogramra.

"A kormány a lakásprivatizációs tolvajtörvényének a 90 százalékából visszakozott"

- mondta Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke Ungár Péterrel, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselőjével közösen tartott sajtótájékoztatón.

Z. Kárpát szerint ez az ellenzék komoly eredménye, de a politikusokon kívül a civilek is hallatták a hangjukat.

A politikus kijelentette, a Fidesz saját emberei és polgármesterei is ellene voltak a párt lakásprivatizációs tolvajtörvényének.

"Tudjuk, hogy egy nemzetáruló javaslatról van szó, hiszen a nemzeti vagyon tudatos elveszejtéséhez vezetett volna"

- mondta a Jobbik alelnöke, aki szerint mintegy 8-900 milliárd forintot adott volna a Fidesz a saját kegyenceinek.

A politikus azt mondta, szeretnék elérni, hogy a fideszesek ne kaphassák meg aprópénzért például a várban számukra alacsony összegért már bérbeadott önkormányzati lakásokat sem.

Ungár Péter, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője szerint a bérlakásprogram nélkül a lakhatási válság Magyarországon nem fog megoldódni. Kijelentette, sokan azt hiszik, hogy budapesti problémáról van szó, amikor a fiatal családok nem tudnak elindulni az életben, pedig Szombathelyen is lehetetlen egy magyar fizetésből normális lakás bérelni.

"Az a helyzet, hogy lakáspolitikában minden régiós országban van bérlakás programja, ebben Magyarország kivételt jelent"

- mondta Ungár, aki szerint erre nem megoldás, ha egy párt a sajátjainak odaadja a önkormányzati lakásvagyont.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.