Több százezer forintot csalt ki a volt általános iskolai tanárnőjétől egy férfi Celldömölkön

Fehér Buda 2021-05-21 10:39:00
A férfi éppen a felfüggesztettjét töltötte, most börtönbüntetésnek néz szembe.

A Sárvári Járási Ügyészség folytatólagosan elkövetett csalás bűntette miatt emelt vádat azzal a felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt álló férfival szemben, aki több százezer forintot csalt ki volt általános iskolai tanárnőjétől 2020 novemberében Celldömölkön. A vádirat szerint a vádlott azt állította a szépkorú sértettnek, hogy az adóhatóság nyomozást folytat a sértett ellen és zárolta a bankszámláját. A vádlott elhitette a sértettel, hogyha befizet az adóhatóságnak 270.000 forintot, akkor feloldják a zárlatot.

A sértett átadta az összeget a vádlottnak. Két nap múlva a vádlott ismét megjelent a sértettnél, hogy pénzt kérjen, azonban a sértett, akit a rokonai már felvilágosítottak arról, hogy a vádlott hazudik, nem adott pénzt a vádlottnak. Ennek ellenére a vádlott hat nappal később még egyszer próbálkozott, ekkor arra próbálta rávenni a sértettet, hogy váltsa ki a betétkönyvét és abból adjon neki kölcsön, de a sérttet nem teljesítette a vádlott kérését.

A Sárvári Járási Ügyészség végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását és a felfüggesztett börtönbüntetések utólagos végrehajtásának elrendelését indítványozta a vádlottal szemben. 

Szólj hozzá!

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt. 

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.