Győrben is vége az ingyenes parkolásnak - itt vannak a részletek!

Papp László Tamás 2021-05-21 14:03:00
Sajtótájékoztatón számolt be a győri polgármester, illetve Tanai Dávid, a Győr-Szol Zrt. parkolási üzletágának vezetője, pontosan mi változik e téren.

A változások a következők:

Amennyiben a kormány nem lépteti újra hatályba a veszélyhelyzet idején alkalmazandó további védelmi intézkedésekről szóló 479/2020. (XI. 3.)  rendeletet, az hatályát veszti 2021. május 22-én.

Ennek megfelelően az ünnepet követően keddtől ismét díjfizetési kötelezettség mellett használhatóak a fizető-parkolóhelyek.  

Az ingyenes parkolás megszűnését követő időszakra vonatkozó megváltozott szabályokat,  valamint  a 2022. január 1-jén hatályba lépő területi bővítés és díjemelés szabályait tartalmazza a mai napon aláírt önkormányzati rendelet. 

Dézsi Csaba András polgármester és Tanai Dávid, a Győr-Szol Zrt. parkolási üzletágvezetője a sajtótájékoztatón.

Fotó: Papp László Tamás

Parkolójegy-kiadó automaták és mobiltelefonos díjfizetés: 

A parkolójegy-kiadó automaták bekapcsolását május 21-én pénteken kezdik meg. Az összes jegykiadó automata bekapcsolása 3 nap alatt történik meg. A fizetőparkolás és a díjfizetési kötelezettség május 25-én kedden, 8 órától kezdődik. A fizető parkolóhelyek ettől az időponttól csak érvényes jogosultsággal vehetők igénybe.

A fizetőparkoló-táblák letakarását a Belváros területén megszüntetik, a korlátozott várakozási övezet tábláit az Útkezelő Szervezet leszerelteti.

Parkolóházak:

A parkolóházak este 7 órától reggel 7 óráig tartó ingyenes használata május 25-én 0 órától megszűnik. Használatuk esetén a mindenkor érvényes díjszabás szerinti díj lesz fizetendő.

Lakossági bérletek megújítása:

 A 2020. október 31-én érvényes lakossági és 2. számú lakossági bérletek érvényességi ideje meghosszabbodik július 31-ig. A megújításukról ez idő alatt kell gondoskodni az ügyfélszolgálati irodákban. 
A lakossági parkolási bérletek kiváltása új feltételekkel szigorodik, emiatt a személyes ügyintézésre mindenképp szükség lesz és postai megkeresést a GYŐR-SZOL Zrt. nem fog küldeni a bérletesek részére.

Az erre vonatkozó információk és az új lakossági bérlet igénylő nyomtatvány a GYŐR-SZOL Zrt. honlapján lesz elérhető.

Övezeti bérletek, teljes hálózatra szóló bérletek és peremterületi bérletek megújítása:

Az 2020. október 31-én érvényben lévő bérletek érvényessége június 5-ig áll fenn. Az idő alatt meg kell őket újítani az ügyfélszolgálati irodákban.

Ideiglenes parkolási bérlet:

Érvényességük május 25. 0 órától megszűnik, a lakással rendelkező személyek részére kiadottak kivételével.

Ügyfélszolgálatok:

A parkolási bérletek kiváltására a Jókai, illetve az Orgona utcai ügyfélszolgálati irodákban lesz lehetőség. Az ügyfélszolgálati irodák hosszabbított nyitva tartással működnek, az Orgona utcai iroda hétfőtől péntekig 8.00 órától 17.00 óráig, a Jókai utcai iroda hétfőtől szerdáig 8.00 órától 17.00 óráig, csütörtökön 7.00 órától 19.00 óráig, pénteken 8.00 órától 17.00 óráig és szombaton 8.00 órától 12.00 óráig lesz nyitva.

Időkorlátozás:

A belváros területén a parkolójeggyel, vagy mobilparkolással várakozók esetében időkorlátozás kerül bevezetésre. Az I. övezetben 1,5 óra, a II. övezetben 3 óra maximális várakozás lesz megengedett. Az időkorlátozás az adott területre érvényes parkolási bérlettel rendelkezőket nem érinti. A Szolgáltató a jelzőtáblák cseréjét és az automaták átprogramozását a következő hetekben végzi el.

A sajtótájékoztatón Tanai Dávid kérdésre elmondta: a Győr-Szol-nak havi 50-60 milliós bevételkiesést jelentett az ingyenes parkolás.

Szólj hozzá!

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.