Nagyon úgy tűnik, hogy Matthew McConaughey elindul a texasi választásokon

Fehér Buda 2021-05-17 11:00:03
A hollywoodi szupersztár az állam kormányzója akar lenni.

Úgy tűnik, Matthew McConaughey szépen csendben elindul a texasi kormányzói posztért, legalábbis erről ír a Politico, ami szerint a színész a háttérben már komoly telefonokat intéz, hogy elindulhasson a választásokon. A Mielőtt Meghaltam sztárja Texasban született, jelenleg is Austinban, az állam fővárosában él. Tavaly már kiadott egy rövid önéletrajzi írást, majd egy podcastban arról beszélt, hogy komolyan fontolgatja, hogy elinduljon-e a választásokon a jövőben. 

A Politico egy texasi republikánus stratégával is beszélt, aki azt mondta, meglepő, hogy eddig nem verték nagyobb dobra azt, hogy egy ekkora kaliberű sztár indul majd a posztért. A stratéga szerint nem C listás celebről van szó, McConaughey nevét sokan ismerik, ami előnyt jelenthet számára. 

Az Egyesült Államokban egyébként nem ritka, hogy a sztárok és a politika világa összefonódik. Ronald Reagan is eredetileg színész volt, mielőtt Kalifornia kormányzója lett volna, később pedig még az elnöki széket is megnyerte. Arnold Schwarzenegger is hasonló életutat járt be, igaz ő a kormányzóság után nem indult el az elnöki posztért. És ott van Donald Trump is, aki akkor lett igazán ismert, amikor elindított egy reality-vetélkedőt az amerikai tévéken.

McConaughey nem az egyetlen sztár, aki jelenleg a kormányzóságon töri a fejét. A szintén reality sztár Caitlyn Jenner már bejelentette, hogy indul majd a posztért, egyelőre azonban nem tudni, hogy meddig jut el a választások előtt. Az egykori olimpikonnak azonban elég kemény szembe árral kell úsznia, hiszen a republikánus nézetei miatt a liberális Kaliforniában elég sokan elutasítják őt.

Az egyelőre viszont még rejtély, hogy McConaughey milyen színekben indulna. A színész előtt három lehetőség áll, a demokrata, a republikánus, vagy a független jelöltség. A színész eddig csak vicceskedve beszélt néhány interjúban arról, hogy melyik tér felé húz, ezekben úgy fogalmazott, hogy erősen centrista nézetei vannak. A demokraták attól tartanak, hogy a sztár végül mégis függetlenként indul majd, ami erősen megoszthatja a kékek táborát. A demokraták már régóta próbálják lecsapni Texast a republikánusok kezéről, ami mindeddig sikertelen volt. Ha McConaughey elég szavazót szív el a demokratáktól, akkor ez továbbra is csak álom marad Joe Biden pártja számára.

Szólj hozzá!

Távozott a Vas Népe, a Kisalföld, és a KEMMA összevont divízió főszerkesztője

A továbbiakban Pásztor Zoltán megbízott főszerkesztőként irányítja a szakmai munkát.

A lakás komfortja sokszor egyetlen rossz döntésen múlik

Egy otthon kényelmét könnyű természetesnek venni egészen addig, amíg valami nem működik úgy, ahogy kellene.

Felolvasólánccal és ingyen elvihető könyvekkel ünneplik az Olvasás Világnapját Győrben

Szeptember 8-án a Honvéd Ligetben várja programokkal a győrieket a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér.

Locsolással kezelték a felbontott azbesztes zúzalékot Bükön

Megkaptuk a 25 tonna szennyezett kőzet felszedésének protokollját.

Női seriff lesz a városban: megválasztotta az Országgyűlés Unger Annát a vagyonvisszaszerzési hivatal élére

137 képviselő támogatta az NVVH új elnökét - a hivatal szeptember 1-jén kezdi meg működését.

Ismét nem működik a röntgengép Sárváron 

Celldömölkre kell utazniuk a betegeknek.

Az önálló varrógépkezelés művészete: tanfolyamok, amik segíthetnek

Sokan álmodoztak már arról, milyen lenne önállóan kezelni a varrógépet és saját ruhadarabokat alkotni.

Gyere! Mutatjuk, mit csinálj Győrben a nyár utolsó hétvégéjén!

Zajlanak a bornapok, de rengeteg minden mást is kínál a város. 

Jó hír a győrieknek: szeptember 1-jén újra megnyitják a Zrínyi utat, és a buszok is visszatérnek eredeti útvonalukra

Az iskolakezdésre befejezik a legfontosabb munkákat, a járdák helyreállítása azonban még szeptember első felében is folytatódik.

Diószegi Judit: A jogerős ítélet előtt is van lehetőség kényszerintézkedések alkalmazására

A TISZA Párt győri országgyűlési képviselője szerint félreértésre adhat okot az NVVH elnökjelöltjének meghallgatásán elhangzott kijelentés a jogerős ítéletekről.

DÖNTÉS - Leaszfaltozza az azbeszttel szennyezett utakat a szombathelyi önkormányzat!

Jövő hét hétfőn rendkívüli testületi ülésen engedhetnek zöld utat a képviselők Nemény polgármester akaratának.

Jelentős változások jönnek Győr vasúti közlekedésében: több vonat helyett pótlóbusz közlekedik hamarosan

Szeptember 11. és 22. között pályakarbantartás miatt vágányzári menetrend lép életbe, az utazóknak hosszabb menetidővel is számolniuk kell.

Győriek figyelem: szombaton ismét a Tarcsay utcába költözik a Dunakapu téri piac

A Győri Bornapok miatt egy napra visszatér korábbi helyére a sokadalom, a Tarcsay parkolóban pedig már péntek estétől változik a forgalmi rend.

Borítékolható einstand: állami kézbe kerül az MCC, a Batthyány Lajos Alapítvány és Áder János Kék Bolygója

Augusztus 31-től megszűnik a három szervezet különleges vagyonkezelői státusza, feladataikat és vagyonukat az állam veszi át – jelentette be Magyar Péter.

Jelentett a KSH: 754 700 forint volt a bruttó átlagkereset júniusban

A nettó átlagkereset 529 700 forintot tett ki, a medián ugyanakkor ennél jóval alacsonyabb, nettó 438 ezer forint volt.

Iskolafelújítások Győrben: idén 19 intézményben végeznek munkákat önkormányzati forrásból

Az állami fenntartású iskolák karbantartására 39 pályázat érkezett közel 123 millió forint értékben, ezek közül 19-et tudott támogatni a város.

Mi is az a központi hővisszanyerős szellőztetés?

A modern technológia már az otthonok légcseréjében is kulcsszerepet játszik.

Újabb igazgató távozik a Sárvár Fürdőről

Tőzsér Zoltán műszaki és szolgáltatási igazgatóval augusztus 31-vel bont szerződést a létesítmény. Úgy tudni, a fiktív foglalkoztatási ügybe bukott bele ő is.