Bajnok a Loki.

DEBRECENI VSC–SZOMBATHELYI HALADÁS 4–2 (3–1)

Debrecen, Nagyerdei Stadion,  6400 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Márkus Tamás, Kovács Gábor)
DVSC: Kosicky – Bévárdi, Kinyik, Korhut (Szatmári, 69.),  Ferenczi – Varga J., Dzsudzsák – Baráth (Bényei Á., 86.),  Bódi (Kusnyír, 65.), Szécsi M. – Bárány (Tischler, 86.). Vezetőedző: Toldi Gábor

Haladás: Verpecz – Schimmer (Tóth M., a szünetben), Mocsi, Németh Milán – Kállai (Tóth D., 35.) Holdamf, Csillus T. (Rácz F., 78.),  Bosnjak, Debreceni (Kiss B., a szünetben) – Medgyes, Dragóner (Németh M., 63.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Baráth (14., 58.) Dzsudzsák (39. 11-esből), Varga J. (42.) ill Kinyik (43.- öngól), Tóth D. (46.)

Eseménydúsan indult a találkozó, látszott, hogy a vendégeknek nincs veszíteni valójuk, bátran futballozott mindkét együttes. A 14. percben megszerezte a vezetést a Loki, egy gyönyörű akció végén Baráth Péter értékesítette higgadtan ziccerét. Lendületben maradtak a csapatok, a 39. percben  Baráthtal szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, Dzsudzsák pedig nem hibázta el a büntetőt. Három percre rá Varga József volt egy pontrúgás után eredményes, ekkor talán a legszkeptikusabb Loki-szurkolók is biztosak volt a győzelemben és a bajnoki címben. A 43. percben Medgyes beadása után Kinyik vétett öngólt, így kétgólos volt a DVSC előnye a szünetben.

A második félidő elején jött a hidegzuhany a hazaiaknak, Tóth Dávid gyönyörű gólja után 3–2 volt az eredmény. A 47. percben egyenlíthetett volna a szombathelyi csapat, de Medgyes büntetőjét kivédte Kosicky, és ez sorsdöntőnek bizonyult. Az 58. percben az egész mérkőzésen remekül játszó Baráth Péter egy szöglet után volt fejjel eredményes, ismét két góllal vezetett a Loki. A találat megnyugtatta a hazaiakat, innentől kézben tartották a mérkőzést, a hajrában akár növelhették is volna előnyüket, de a kapufa több ízben is megmentette a Haladást.

(Via Nemzeti Sport)

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Hatalmas pusztítást végzett a tűz Csönge mellett

Az oltás utómunkálatait végzik a tűzoltók.

Dézsi Csaba András valótlanságot terjesztett az Ugytudjuk.hu-val kapcsolatban

Pedig csak a cégjegyzéket kellett volna megnéznie Győr leköszönő polgármesterének.

Változékonyabbá válik az időjárás a hétvégére

Pénteken a Győr-Szeged vonal szélesebb sávjában lesz erőteljesebb a felhőképződés.

Bíró Attila lett a győri női vízilabdacsapat szakmai igazgatója

A korábbi szövetségi kapitány Bíró Attila lett a női vízilabda ob I/B-ben szereplő Győri VSE szakmai igazgatója.