Megverte a Győr a Debrecent

Papp László Tamás 2021-05-16 19:41:00
A Veszprém Arénában találkozott a debreceni és győri kézilabdacsapat.

A győriek győzelmét hozta a meccs. Ezzel a kupagyőztes Győri Audi ETO KC megvédte bajnoki címét. 

Az ETO a 19. Magyar Kupa-döntőjét játszotta, és 15. alkalommal győzött, ezzel megerősítette helyét az örökrangsor élén. A DVSC-nek ez volt a 13. fináléja a kupasorozatban, mérlege öt győzelem és immár nyolc vereség. A két csapat 2009 és 2011 után harmadszor találkozott egymással a fináléban, és harmadszor is a győriek nyertek – írja  az MTI.

Bátor, lendületes játékkal kezdett a Debrecen, amely Kovács Anna vezérletével tíz perc után 7-5-re vezetett. Ambros Martín időt kért, majd cserékkel frissítette csapatát, mert játékosai több apró hibával, például labdaeladásokkal megnehezítették a saját dolgukat. A címvédő a francia Laura Glauser védéseire alapozva egy 5-1-es sorozattal ismét előnybe került, ezzel lendületbe jött, és 15-13-ra vezetett a szünetben.

Bár a nagyszerűen küzdő DVSC a második félidőben többször felzárkózott egy gólra, ellenfele rendre ellépett hárommal. A Debrecen több mint hét percig nem talált be, ebben az időszakban a kiválóan védekező ETO egy 4-0-s sorozattal eldöntötte a meccset. A hajrában sem változott a játék képe, így a győriek magabiztosan védték meg címüket.

A mezőny legeredményesebb játékosa a debreceni Kovács Anna volt, aki 17 lövésből 12 gólt lőtt, a győriek közül Stine Oftedal hat, Görbicz Anita öt, Fodor Csenge és Estelle Nze-Minko négy-négy góllal járult hozzá a sikerhez. Ambros Martín a Győr vezetőedzőjeként négy Bajnokok Ligája-győzelem és öt bajnoki cím mellett a hatodik Magyar Kupa-sikerét ünnepelhette.

Debrecen-Győri Audi ETO 23-29 (13-15)

lövések/gólok: 41/29, illetve 45/23
gólok hétméteresből: 5/4, illetve 4/4
kiállítások: 2, illetve 8 perc

Szólj hozzá!

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.