Böröcz László új törvényjavaslata szerint kedvezményes áron vehetnék meg a bérlők az önkormányzati bérlakásokat

ugytudjuk.hu 2021-05-12 18:54:00
Az ingatlan értékének a 30 százalékáért vagy még olcsóbban.

Böröcz László (Szombathelyen született) fideszes képviselő jegyzi azt a törvényjavaslatot, amely szerint kedvezményes áron, a lakás értékének 30 százalékáért lehetne megvásárolni az önkormányzati bérlakásokat a jövőben. Csak azok a bérlők vehetnék meg a lakásokat, akiknek 2020. december 31-én már fennállt a bérleti jogviszonyuk.

Az önkormányzatoknak hat hónapon belül kell a lakások forgalmi értékét közölni a vételi joggal rendelkezővel. Ha ez nem történik meg, akkor az állam állapítja majd meg.

A vételi joggal érintett lakás vételára a forgalmi érték 30 százaléka, ha a bérleti jogviszony időtartama 2021. január 1-jén nem éri el az egy évet. Minden bérleti jogviszonyban töltött év után további 1 százalékkal alacsonyabb, de legalább a forgalmi érték 15 százaléka lehet. A vételár egy összegben való megfizetése esetén a vételár mértéke a megállapított összeg 70 százaléka.

Nem gyakorolhatja vételi jogát a bérlő, ha adó- vagy adók módjára behajtandóköztartozása, a társadalombiztosítási alap javára teljesítendő tartozása, vagy a tulajdonos állam vagyönkormányzat felé bármilyen jogcímen lejárt és ki nem egyenlített tartozása áll fenn.

Böröcz László indoklásában azt írja, a  törvényjavaslattal az a célja, hogy "magyar állampolgárok, családok minél szélesebb körben szerezhessenek lakástulajdont".

Címlapfotó: Böröcz László Facebook-oldala

Szólj hozzá!

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.