Ungár Péter: Hova tűnt Hende Csaba?

Fehér Buda 2021-05-11 09:49:59
A Vas megyei LMP országgyűlési képviselője azt hiányolja, hogy Hende nem szólalt meg az elvonásokról.

Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője nemrég egy közleményt juttatott el a szerkesztőségünkhöz, amelyet a következőekben változtatás nélkül közlünk:

Hova tűnt Hende Csaba?

Majd fél éves időhúzás után végre nyilvánosságra hozta a kormány, hogy milyen mértékben kompenzálja a nagyobb városokat az elmúlt egy év elvonásai miatt: sajnos a legrosszabb forgatókönyv valósult meg, ugyanis Szombathely konkrétan nulla forint működési támogatást kap, miközben Debrecennek majdnem hárommilliárd forintot ítéletek meg, de Zalaegerszegnek is két részben összesen kétmilliárdot.

Hende Csaba, a párt megyei agitációs-propaganda kiadványnak adott szűkszavú nyilatkozatán kívül nem szólalt meg az elvonásokról, nem állt ki a szombathelyi emberek elé. A bukott miniszter nyilatkozatának lényege az, hogy tulajdonképpen a város sikere, hogy a kormány kisemmizte az itt élőket, hiszen Szombathely nincs rászorulva a kompenzációra.  

Hende Csaba lobbitevékenysége pontosan 0 forintot ért Szombathelynek. Ezzel a bizonyítvánnyal álljon ki a szombathelyi polgárok elé, ne bújjon a propaganda-sajtója mögé és mutassa meg, hogy vállalja a felelősséget a tetteiért! 

Ungár Péter
országgyűlési képviselő 

 

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.