Leszakadt egy üveghíd egy turista alatt Kínában

Fehér Buda 2021-05-10 17:48:51
Mindenki legrosszabb álma vált valóra.

A Piyan-hegy egyik turista csalogatója az a híd, amelyet szinte teljes egészében üveglapokból építettek fel. A kínai térséget azonban a hétvégén elég nagy szélvihar ért el, amit a 100 méter magasban húzódó híd nem bírt ki, így egyesével elpattantak az üveglapok. A baj csak az volt, hogy a vihar közben nem tiltották meg a turistáknak, hogy a hídon legyenek,

így egy férfi a híd fémelemeibe kapaszkodva lógott a 100 méteres magasságból, amikor elpattogott alatta az üveg.

A hajmeresztő esetről több kép is megjelent a Weibo-n, Kína legnagyobb közösségi oldalán. A posztok napvilágra kerülése után a közeli Longjing város vezetősége kiadott egy közleményt, amiben azt írták, a vihar kitörése után azonnal a helyszínre siettek, és kimenetikétek a férfit. A katasztrófa miatt viszont, csodával határos módon, senki sem halt meg, írja a Metro.

A férfit megfigyelés idejére kórházba szállították. A turista szerencsés volt, semmilyen sérülést nem szedett össze, úgyhogy már haza is engedték. A városvezetés közben leszárta a Piyan-hegy nemzeti parkjait, hogy átnézzék, mekkora károkat okozott a vihar. 

Kínában egyébként elég népszerűek a hasonló, üveg járólapokkal készült hidak, ám az elmúlt néhány évben egyre többel akadt egy kis probléma, ami miatt egyre több hidat zárnak le a látogatók elől. 2016-ban Jünnan tartományban nyílt meg a legnagyobb ilyen híd, ami közel 450 méter hosszan várta a látogatókat. A tervezők úgy tervezték, hogy naponta 8000 érdeklődőt bírjon el a szerkezet, ám a híd annyira népszerű lett, hogy ennek tízszeresét vonzotta a környékre.

2019-ben áldozatot is követelt egy ilyen baleset, akkor Kuanghszi tartományban a heves esőzések miatt egy ember lecsúszott az üveglapokról 

Szólj hozzá!

„Úgy fogják kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas vármegyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.

Fekete Dávid jogköröket adna vissza Pintér Bencének a győri közgyűlésben 

Adódik a kérdés: miért kellett anno megfosztani ezektől a városvezetést. Ez most annak a bizonyos fagyinak az esete lenne? 

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.