Az Egyesült Királyságban szobrot emelnek Diana hercegnő tiszteletére, de Harry herceg valószínűleg nem lesz ott a leleplezésen

Fehér Buda 2021-05-09 20:00:13
Az egykori hercegnő hatvanadik születésnapján mutatják majd be a szobrot.

Július elsején egy új szoborral tisztelegnek majd Diana hercegnő előtt az Egyesült Királyságban. Diana idén ünnepelné a hatvanadik születésnapját, ám ezt nem élhette meg a tragikus balesete miatt. A szobor leleplezésénél Vilmos herceg mindenképp ott lesz, ám most súlyos kérdőjelek merültek fel akörül, hogy az öccse, Harry is ott lehet-e az ünnepségen.

Harry herceg tavaly hagyta maga mögött a királyi életet, azóta a párjával az Egyesült Államokba költöztek. Harry a viharos kilépése után csak egyszer tért vissza az Egyesült Királyságba, amikor a nagyapját, Fülöp herceget nemrég eltemették. Harry ekkor még úgy gondolta, hogy a szobor leleplezését majd együtt ünnepli a családjával, de a Mirror szerint azóta változtak a dolgok.

Harry-t ugyanis meglepetésként érte az a rideg fogadtatás, ami akkor várta, amikor az nagyapja temetésére érkezett. Ugyanakkor Meghan Markle jelenleg is veszélyeztetett terhes, ezért nem is mehetett a párjával el a temetésre. Meghan várhatóan a nyáron szüli majd meg a második gyermekét, Harry valószínűleg ezért nem fog ott lenné a júliusi ünnepségen.

A Mirror szerint azonban más is húzódik a háttérben, a két herceg között ugyanis állítólag még mindig nagy a feszültség, annak ellenére, hogy a temetéskor béketárgyalásokat folytattak, amiben Katalin hercegné is közrejátszott. Ennek ellenére a bennfentesek azt mondják, messze még a nagy békülés.

Diana szobrát egyébként maguk a hercegek rendelték meg, még a múlt hónapban. Ez volt az egyik olyan ügy, amiben mindkét fél együttműködött. A szobor bemutatását egy kisebb ünnepség is körbe öleli majd, erről azonban egyelőre csak szűkszavúan beszéltek Katalin hercegné és Vilmos herceg beosztottjai.

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.