Teljes a káosz a második AstraZeneca oltási időpontok és a szoptatós anyák igazolása körül

Pintér Bence 2021-05-07 14:59:00
Mást mond a győri oltópont és az Országos Kórházi Főigazgatóság, de mi most eláruljuk, mi a gyakorlat Astra-ügyben Győrben.

Az elmúlt napokban komoly bizonytalanság alakult ki az AstraZeneca második oltási időpontok körül: többeknek más időpont szerepel az első oltáskor kapott oltási papíron, illetve az EESZT-ben, digitálisan elérhető oltási papíron. Az én esetemben például a nyomtatott papíron négy hétre, azaz május végre jelzi a következő oltást, de az EESZT-ben található dokumentum július végére, tehát 12 hétre teszi ezt az időpontont.

Úgy nézett ki, tegnap rendet raktak az ügyben, a hvg.hu cikke szerint ugyanis az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) azt írta: „amennyiben eltérés van az oltási lapon szereplő időpont és az EESZT-ből automatikusan számolt időpont között, minden esetben az oltási kártyán lévő időpontot kell figyelembe venni.” Eközben azonban választ kaptam a győri oltópontnak feltett kérdésemre is, amiben azt írták: „Jelenleg az oltópont állásfoglalása az, hogy 12 hét után tudja megkapni a második oltását. Lehetőség van arra, hogy előbb is megkaphassa a második oltását, de hívja fel az oltópontot a 4. hét letelte előtt pár nappal időpont egyeztetés céljából.”

Magyarul az OKFŐ szerint a nyomtatott oltási papíron szereplő időpont érvényes (négy hét), a győri oltópont szerint viszont alapvetően a másik (12 hét), de van lehetőség korábbi oltásra, viszont ahhoz telefonálni kell.

A szoptatós anyák oltása körül talán még nagyobb a káosz

A másik hetek óta megoldatlan kérdés a szoptatós anyák oltása, akiknek Pfizer és Moderna oltásokat javasolják hivatalosan. Eredetileg ugyebár az terjedt el, hogy a várandósokat és a szoptatós anyákat is soron kívül oltják be, és az első hétvégén emiatt a kismamák megrohamozták a Semmelweis oltópontjait, és a szoptatós anyák közül is többen kaptak oltást. Ezután az volt a hivatalos kommunikáció, hogy a szoptatós anyákat nem oltják soron kívül, ennek ellenére a Semmelweis budapesti oltópontjain továbbra is szerencsésen próbálkoztak többen lapunk tudomása szerint, ahogy a mosonmagyaróvári oltóponton is.

Megróbáltuk kideríteni a hivatalos álláspontot, és a győri oltópont azt közölte velünk, hogy a védőnők állíthatnak ki igazolást, ami után a háziorvos kérheti a megfelelő vakcinát. Ez azonban több védőnő szerint egész egyszerűen nem igaz, mivel ők nem állíthatnak ki ilyen igazolást szoptató kismamáknak. Az oltópont szerint azonban „minden kismama kapott ilyen igazolást”, aki kért.

Ennek ellenére lapunk tudomása szerint akadnak olyan háziorvosok Győrben is, akik igazolás nélkül is igényeltek szoptató kismamáknak megfelelő vakcinát, és be is oltották őket.

Az ellentmondások ügyében megkerestük az OKFŐ-t, de egyelőre nem kaptunk valaszt.

Szólj hozzá!

DÖNTÉS - Leaszfaltozza az azbeszttel szennyezett utakat a szombathelyi önkormányzat!

Jövő hét hétfőn rendkívüli testületi ülésen engedhetnek zöld utat a képviselők Nemény polgármester akaratának.

Jelentős változások jönnek Győr vasúti közlekedésében: több vonat helyett pótlóbusz közlekedik hamarosan

Szeptember 11. és 22. között pályakarbantartás miatt vágányzári menetrend lép életbe, az utazóknak hosszabb menetidővel is számolniuk kell.

Győriek figyelem: szombaton ismét a Tarcsay utcába költözik a Dunakapu téri piac

A Győri Bornapok miatt egy napra visszatér korábbi helyére a sokadalom, a Tarcsay parkolóban pedig már péntek estétől változik a forgalmi rend.

Borítékolható einstand: állami kézbe kerül az MCC, a Batthyány Lajos Alapítvány és Áder János Kék Bolygója

Augusztus 31-től megszűnik a három szervezet különleges vagyonkezelői státusza, feladataikat és vagyonukat az állam veszi át – jelentette be Magyar Péter.

Jelentett a KSH: 754 700 forint volt a bruttó átlagkereset júniusban

A nettó átlagkereset 529 700 forintot tett ki, a medián ugyanakkor ennél jóval alacsonyabb, nettó 438 ezer forint volt.

Iskolafelújítások Győrben: idén 19 intézményben végeznek munkákat önkormányzati forrásból

Az állami fenntartású iskolák karbantartására 39 pályázat érkezett közel 123 millió forint értékben, ezek közül 19-et tudott támogatni a város.

Mi is az a központi hővisszanyerős szellőztetés?

A modern technológia már az otthonok légcseréjében is kulcsszerepet játszik.

Újabb igazgató távozik a Sárvár Fürdőről

Tőzsér Zoltán műszaki és szolgáltatási igazgatóval augusztus 31-vel bont szerződést a létesítmény. Úgy tudni, a fiktív foglalkoztatási ügybe bukott bele ő is.

Bognár Nóra kezdeményezésre, Toldi Tamás vezetésével civil összefogással újították fel a sárvári Tinódi Gimnázium homlokzatát

A problémát a polgármesternek a közmeghallgatáson is felvetették, ám a hivatali úton nem nagyon akart mozdulni az ügy. 

A Belügyminisztérium vizsgálatot rendelt el az augusztus 20. ünnepség közbeszerzése miatt

Radnai Márk, a Tisza Párt alelnöke visszautasította, hogy tevékenyen részt vett az ünnepi rendezvények előkészítésében.

Czunyiné szerint nem elég nyilvánosságra hozni, hogy melyik civil szervezet mennyi támogatást kapott, azt is látni kellene, hogy mire költötték – bezzeg mi hiába kérdeztük ugyanezt Juhász Balázstól

A Fidesz Védvonalának vezetője ma már nagyon szeretné tudni, mire költik a civilek a közpénzt. Kár, hogy az NKA 17 milliárdos pénzosztásakor még nem volt ennyire égető a transzparencia.

Most több szakmára is ingyenesen képeznek ki Vas megyében

Mutatjuk, hol mivel képezheted magad tovább!

Milyen szűrőközeget válassz a medencédhez?

Ha van medencéd, biztosan találkoztál már azzal a kihívással, hogy hogyan őrizheted meg benne a víz tisztaságát.

A győriek véleményét is várják a város megújuló klímastratégiájáról

Szeptember 8-ig lehet észrevételeket és javaslatokat tenni a dokumentummal kapcsolatban, amely már a legfrissebb, 2024-es adatok alapján vizsgálja Győr helyzetét.

Likócsi dilemma: Huszár Gábor hatásvizsgálat nélkül nem támogatja a Pesti útra tervezett adatközpontot Győrben 

A fideszes képviselő teljes körű környezeti vizsgálatot és a megszűnő zöldfelület garantált pótlását sürgeti.

Nem állunk erős lábakon: a magyarok több mint negyede teljesen feléli a fizetését a hónap végére

A Provident nemzetközi kutatása szerint a magyar háztartások jelentős részének továbbra sincs érdemi pénzügyi tartaléka, és egyre kevesebben tudnak lakásra vagy nyaralásra félretenni.

Kezdődik a szombathelyi 11-es Huszár út felújítása

Csütörtökön, és pénteken este 6 órától teljes egészében lezárják a Metro áruháznál lévő körforgalmat.

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.