Tavaly 13. havi bért kaptak, mégsem elégedettek a szombathelyi temetkezési vállalat dolgozói

Farkas Bazsi 2021-05-01 15:49:00
Hétfőn egyeztetésre mennek az alpolgármesterhez. Fizetésemelést szeretnének.

Komoly indulatokról kapott információt az Ugytudjuk.hu szerkesztősége. Úgy értesültünk, hogy a szombathelyi tulajdonú Vas Megyei Temetkezési Kft.-nél a fizetésemelés elmaradása miatt a dolgozók hétfőn sztrájkot helyeztek kilátásba. 

Hogy információink valódiak-e azt a cég ügyvezetőjénél, Kiskós Ferencnél ellenőriztük. A cégvezetőt telefonon értük utol.

- Sztrájkról én nem tudok, de az biztos, hogy a dolgozók képviselői hétfőn reggel egyeztetésre mennek Horváth Attila alpolgármesterhez - tisztázott Kiskós.

A dolgozók azért elégedetlenek, mert sem tavaly, sem pedig idén nem kaptak béremelést igaz, 2020-ban mind az 58 vállalati dolgozó megkapta a 13. havi bérét jutalomként.

- Ez egy nehéz szakma, a munkánkat jól kell végeznünk és nem mellesleg kegyelettel. A fizikai dolgozók is csak emberek, egy-egy temetés őket is nagyon meg tudja viselni - tette hozzá az ügyvezető.

A dolgozók bére bruttó 220 ezerés 260 ezer forint között van. A cégvezető szerint akkor lennének elégedettek, ha bruttó 20 ezer forinttal nőne a fizetésük.

Ami plusz feszültséget kelt a fizikai dolgozónál az az, hogy eddig éjszaka is volt portaszolgálat, amit egy külsős cég látott el. A vállalati vezető azonban ezt felesleges kifizetésnek ítélte meg, így a polgármesterrel egyeztetve felmondták ezt a szolgáltatást. Az esetleges halottszállítás miatti éjszakai telefonokat így most a halottszállítóknak közvetlenül kell felvenniük, ami miatt esti ügyeletet kell adniuk.

- Ennek a megoldásán már dolgozunk, bízom benne, hogy meg is fog oldódni a dolog - mondta Kiskós.

A Temetkezési Vállalat tavaly 56 millió 195 ezer forint önkormányzati támogatást kapott, az idén 0 forinttal tervezett a költségvetés. Amennyiben Szombathely kap kormányzati kompenzációt, úgy 10 millió forint önkormányzati támogatásban részesül.

Azt azonban a cégvezető is elismerte, hogy tavaly is pozitív mérleggel zártak, és a koronavírus okozta halálozások miatt megnőtt a vállalat bevétele is. 

Csak az összehasonlítás miatt jegyezzük meg, hogy információink szerint a SZOVA dolgozóinak sem tudja jó ideje emelni a fizetését a cégvezetés, arról pedig nem tudunk, hogy 13. havi bért osztottak volna más szombathelyi önkormányzati cégnél 2020-ban. 

Szólj hozzá!

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.