Az indonéz tengeralattjáró legénysége együtt énekel a róluk készült utolsó videón

Fehér Buda 2021-04-27 16:43:55
Az indonéz haditengerészet adta ki a pár másodperces felvételt, miután biztossá vált, hogy senki sem élte túl a balesetet.

Az indonéz KRI Nanggala-402 még a múlt héten tűnt el 53 emberrel a fedélzetén. A tengeralattjárót hosszú ideig kereste mind az indonéz haditengerészet, mind egy nemzetközi mentőalakulat. A KRI Nanggala-402 darabjait végül a tengerfenéken találták meg, ekkor vált világossá, hogy a legénység összes tagja életét veszítette egy balesetben.

A KRI Nanggala-402-ről viszont nemrég kikerült egy videó, amit hetekkel a katasztrófa előtt vettek fel. A felvételeken az látszik, ahogy a legénység több tagja is együtt énekel, az indonéz dal pedig arról szól, hogy hamarosan újra együtt lehetnek majd a szeretteikkel.

A videót az indonéz haditengerészet tette közzé, nem sokkal azután, hogy megtalálták a tengeralattjáró első darabjait, néhány mentőmellény kíséretében. Az indonéziak számára ugyanis ekkor vált biztossá, hogy a legénység tagjait már nem tudják megmenteni, addig abban reménykedtek, hogy a tengeralattjáró csak az áramot veszítette el, ebben az esetben több napra elég oxigénje lehett volna a tengerészeknek. Miután megtalálták a roncsokat, már tudni lehetett, hogy senki sem élhette túl a balesetet, írja a Metro.

A további vizsgálatok során aztán kiderült, hogy a KRI Nanggala-402 nem egyszerűen elsüllyedt, hanem több részre szakadt. A haditengerészet ugyan még nem jelentette be, hogy hivatalosan mi okozhatta a tengeri katasztrófát, a jelenlegi elképzelések szerint viszont valóban áramszünet történhetett a tengeralattjárón, aminek következtében a hajótest süllyedni kezdett. A tengeralattjárót viszont úgy tervezték, hogy 500 méteres mélységig bírja a víznyomást, a KRI Nanggala-402-őt 850 méteres mélységben találták meg, a tengeralattjáró így gyakorlatilag összeroppant. 

Az indonéz hatóságok azt mondják, egyelőre nem tudják, hogyan hozzák felszínre a roncsokat, ezt egy nemzetközi csapattal próbálják meg eldönteni. Az viszont már most biztos, hogy speciális eszközökre lesz szükségük a roncsok kiemeléséhez, hiszen ilyen mélyen nem csak a tengeralattjárók roppannak össze. Az elhunyt tengerészek családtagjai abban reménykednek, hogy a roncsokkal együtt a szeretteik holttestét is fel tudják majd emelni, hogy eltemethessék majd őket.

Szólj hozzá!

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.