Hende Csaba titokban megfigyeli a szombathelyieket?

Farkas Bazsi 2021-04-24 11:12:00
A képviselő szerint nem működik az a kamera, ami az irodájából kukkol kifelé. Az biztos, hogy a készülék csatlakoztatva van az elektromos hálózathoz.

Február elején firkálták össze festékszóróval Hende Csaba (Fidesz-KDNP) szombathelyi irodáját. A helyiség kirakatára azt írták fel, hogy OG1. 

A firka nem sokáig csúfította az irodát, azt hamar eltávolították. Azóta egy kamera tűnt fel a kirakat mögött, ami elég egyedi megoldással, egy székre helyezve szemléli az ablakot, és azon keresztül a közteret is.

Csakhogy a jelenleg érvényben lévő szabályozás értelmében a közterületet csakis a hatóságok kamerázhatják be. Így ha a kamera működik akkor az nagyon komoly személyi jogi aggályokat vethet fel. 

Fotó: Farkas Bazsi

Az látszik, hogy a térfigyelő csatlakoztatva van az elektromos hálózathoz, de hogy valóban rögzít-e képet, azt magától Hendétől kérdeztük meg, aki ezúttal rövid időn belül küldött is válaszokat szerkesztőségünknek. Amit ezúton is köszönök neki. Alább a kérdések és az azokra jött válaszokat mutatom:

Működik a berendezés? 
Nem.

Mit rögzít a kamera? 
Semmit.

A felvételeket milyen módon tárolják? 
Sehogy.

Milyen GDPR szabályozást követ a kamera használata? 
Semmilyet.

A kamera be van-e kötve a rendőrségre, esetleg a közterület-felügyeletre? 
Nincs.

Ki üzemelteti a készüléket?
Senki.

A kérdés már csak az, hogy ha valóban nem üzemel a kamera és semmilyen képet nem továbbít sehova, akkor miért van áram alá helyezve?

Szólj hozzá!

Kitüntették a mentők Ágh Pétert

Az indoklás szerint a képviselő példaértékűen támogatta a mentők munkáját és fejlesztéseit.

Győrszentiváni siker! Újra nyitva a Lakossági Információs Iroda

Hat hónapnyi herce-hurca után újra lehet helyben intézni egy csomó mindent. 

Mennyire ismerjük a testünk működését?

Időről időre helyet kapnak a hírekben olyan betegségek, állapotok, amelyek az adott ország lakosságának jelentős részét érintik.

Veréssel fenyegettek meg egy szombathelyi önkormányzati képviselőt

A képviselő kitiltotta a férfit a szociális bérlakásokból, emiatt akart rá kezet emelni.

Illés Károly nem veszi fel Hende Csaba parlamenti mandátumát

A Fidesz vezetésének hamarosan döntenie kell, hogy ki ül be a Vas01-es választókerület megüresedett képviselői székébe.

Kövér László Tápszentmiklóson "hazaárulózott"!

Az Országgyűlés elnöke Fekete Dáviddal karöltve kampányolt Ukrajna ellen. (Véleménycikk következik.)

A celldömölki nyomozók befejezték abban az ügyben a nyomozást, amelyben egy osztrák nő méltatlan és veszélyes körülmények között tartott állatokat

A hatóságok és a civil állatvédő szervezetek 102 kutyát és 32 további állatot mentettek ki két csöngei ingatlanról.

Szikével rabolta ki a dohányboltot egy férfi Mosonmagyaróváron

Roller, ruha, dohánybolt: az óvári férfi nem tudott leállni. 

Útlezárások, forgalmi változások Győrben a Tour de Hongrie idején

A 100 éves verseny páratlan élményt, és komoly lezárásokat hoz szerda délután. 

Ende - Elérhetetlen lett Hende Csaba Facebook-oldala

Szombathely parlamenti képviselőjének hivatalos közösségi oldala februárban frissült utoljára.

Letöltendő börtönre is ítélhetik a szombathelyi csalót

Majd’ 10 milliót kért kölcsönt de esze ágában sem volt visszadni.

Király Gábor: A kapus a legintelligensebb ember a pályán

Interjút adott a Szombathely díszpolgára.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!