A Körmendet kiejtve elődöntőbe jutott a Falco

Vágvölgyi Bálint 2021-04-23 19:37:00
A szombathelyiek 3-0-val zárták a negyeddöntőt.

A párharc lezárásáért lépett pályára hazai pályán a Falco, amely az életben maradásért küzdő Körmendet látta vendégül a negyeddöntő harmadik mérkőzésén.

Jól bekezdtek a felek, az első pár támadásból kosár született. Nagyon kemény védekezéssel jött ki a Falco, viszont a körmendi triplák egyelőre behullottak (5-6). Remek dobóformát fogtak ki a vendégek, Taylor zsákolása után már öttel mentek a piros-feketék (5-10). Thames sportszerűtlen hibáját kihasználva sikerült zárkóznia a szombathelyieknek, ráadásul az első elhibázott körmendi kétpontos kísérlet után fordítani is tudtak a hazaiak - írja tudósításában a BB1.hu, kosaras szakportál. Keller Ákos ismét jó napot fogott ki, mindkét oldalon aktív szereplő volt, de ennek ellenére sem tudták leszakítani a Körmendet Gasper Okornék (14-13). Olyannyira nem, hogy Perl eladott labdáját követően újra fordítottak a vendégek, Simons már a második hármasát szerezte. Nem sokáig tartott az előny, Keller is beleállt egy újabb triplába, ám Thames kísérlete is pontos volt (17-19). Egy kisebb tűzijáték alakult ki ezekben a percekben, végül az első negyed hajrájából a Szombathely jött ki jobban. 29-25.

Az első tíz percben látott – egyébként hosszútávon nem tartható – dobóforma alább maradt, de így is izgalmas volt a mérkőzés, végig ott loholt az ellenfele nyakán az Egis Körmend, Perl duplája után kérte ki a mérkőzés első idejét Antonisz Konsztantinidesz (36-31). Barac hármasával ellépett hattal a Falco és ez fordulópontnak is bizonyult, kezdett egyre jobban ellépni a hazai együttes, Perl ziccere után már kilenc volt közte (48-39). Egy időkérés után meg lett a közte tíz is, miközben már az ötven dobott pontot is átlépte a Szombathely. Erre már nem tudott érdemben válaszolni a Körmend, magabiztos vezetéssel mehetett félidőre a Falco. 57-46.

Idegesen kezdett a fordulás után a Körmend, nem sikerült közelebb férkőznie a csapatnak, ráadásul Antonisz Konsztantinideszt kiállították a játékvezetők, miután nem hagyta abba a szövegelést. Ezután szétestek a vendégek, nem sokra rá már a húszat súrolta a különbség (67-49). Szinte a semmiből sikerült felzárkóznia a piros-feketéknek tizenkettőre, de innen nem tudtak közelebb jönni, ráadásul Ferencz is kapott egy technikait, amit megbüntetett a Falco (80-65). Durázi hármasára már nem érkezett válasz, 82-68-as hazai vezetéssel zárult a harmadik negyed.

Durázi és Barac volt az első két pontszerző a záró etapban, majd utóbbi zsákolt egyet egy gyorsindítás végén (86-70). Mócsán percei következtek, aztán Durázi tett vissza egy támadólepattanót, bejött tízen belülre a Körmend (86-77). Megint jött egy jó periódus a hazaiaktól, akik amikor kellett, akkor rendre betaláltak. Thames pontosan célzott a vonalról, ezzel nyolc lett a differencia, Benke azonnal válaszolt. Küzdött mindent egy lapra feltéve a vendég csapat, de innen már nem volt visszaút. A Szombathely végül 3-0-ra nyerte meg a párharcot és készülhet a Szeged elleni elődöntőre.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 104-91 (29-25, 28-21, 25-22, 22-23)

Falco: Váradi 16/3, Doktor -, Benke 10/6, Bruinsma 11, Keller 18/6. Cserék: Anderson 11/9, Perl 23/3, Barac 15/3.

Körmend: Ireland 1, Thames 22/9, Mócsán 19/3, Simons 11/9, Taylor 16. Cserék: Takács 2, Ferencz 13/6, Durázi 7/3, Tóth -.

Szólj hozzá!

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.